کدام نوع اینترنت مناسب است؟

اینترنت در زمان ما

اینترنت در عصر حاضر راه ارتباطی ما با جهان و در واقع شیوه سیر ما در همه دنیاست. اینترنت فرهنگ خاص خودش به همراه آورده و با ایجاد یک تحول عمیق، ما را تبدیل به انسان‌های دیگری کرده است. آدم‌هایی که وارد فضای دیگری شده‌ایم و این فضای جدید نیز نیازمند ابزارهای مناسب و خاص به خود است. این فضای جدید فضای مجازی یا دیجیتال نام دارد و فضایی است که نوع ارتباطات آدم ها با یکدیگر در آن بسیار متفاوت است. ما ناگزیر برای اینکه به اصطلاح از قافله عقب نمانیم باید در این فضا سریع‌تر حرکت کنیم و این با داشتن ابزار مناسب یعنی یک اینترنت پرسرعت رقم میخورد.

علاوه بر این، برای بسیاری از ما کیفیت و سهولت دسترسی به اینترنت همان قدر مهم است که امکاناتی مانند آب، برق و… را جزئی از یک زندگی راحت می‌دانیم. اینترنت به عنوان بستری برای ارتباط، تحصیل، سرگرمی، تجارت و انجام بسیاری از امور روزمره، به بخشی جدا نشدنی از زندگی همه‌ی ما تبدیل شده است.

بنابراین انتخاب یک راه مناسب برای اتصال به اینترنت می‌تواند تاثیر زیادی در زندگی ما داشته باشد. هر چند گسترش شبکه‌های موبایل کمک کرده تا همیشه و همه جا به اینترنت متصل باشیم، ولی همچنان اکثر ما به یک اتصال اینترنت پایدار، سریع و ارزان در خانه یا محل کار نیاز داریم.

کدام را انتخاب کنیم؟ اینترنت TD-LTE یا ADSL؟

 

اینترنت موبایل و شبکه همراه را برای دسترسی آنی و پرتابل به اینترنت مورد توجه قرار می‌دهند. اما تقریبا اکثر کاربران سرعت، پایداری و حجم ارائه شده در سرویس‌های اینترنت موبایل را پاسخگوی نیاز خود نمی‌دانند.

باید گفت فردی که همین امروز قصد دارد برای خانه یا محل کار خود اینترنت ثابت تهیه کند. دو انتخاب پیش روی خود خواهد داشت خرید اینترنت ADSL و خرید اینترنت TD-LTE. به نظر شما کدام یک از این دو نوع اینترنت برای او گزینه مطلوبی خواهد بود؟

اینترنت TD-LTE در واقع جدیدترین نسل اینترنت ثابت به حساب می‌آید. که دارای قابلیت های بالاتری از جمله سرویس دهی بهتر، سرعت بالاتر و خدمات پایدارتر نسبت به سایر سرویس های موجود اینترنت ثابت از جمله ADSL و وایمکس می‌باشد.

LTE چیست؟

فناوری LTE یا “تکامل بلند مدت” یک نسل خاص از شبکه تلفن همراه نیست، بلکه راهی است که به 4G واقعی می‌رسد. LTE به عنوان آخرین معیار نسل چهارم، در مقایسه با 3G کاملاً طراحی و ساختار جدیدی دارد. به جای باند CDMA، در طیف بی سیم OFDMA و SC-FDMA فعالیت می‌کند. فناوری LTE برای ارتباط دو طرفه یا دو طرفه شدن در دو حالت FD-LTE و TD-LTE در دسترس است.

مزایای سرویس TD-LTE نسبت به سایر سرویس های اینترنت 

  • عدم نیاز به خط تلفن
  • نصب و راه اندازی سریع
  • امکان استفاده چندین کاربر به صورت همزمان
  •  بالاتر بودن سرعت آپلود تا ۲۰ برابر و دانلود تا ۴ برابر بیشتر
  • عدم تاثیر مشکلات مربوط به خط تلفن مانند نویز و قطعی بر روی کیفیت سرویس دریافتی

تک نت قصد دارد با ارائه این سرویس در جهت رفع محدودیت‌های متداول نسل‌های گذشته گام بلندی بردارد. مواردی مانند محدودیت های مکانی، عدم امکان جابجایی سرویس، نیاز به استفاده از خطوط تلفنی و لزوم وجود ظرفیت های خالی در مراکز مخابراتی مشترکین کاملا برطرف شده است.

نکته مهم در اینجا که برای کاربران اهمیت پیدا می‌کند این است که هر یک از این دو نوع اینترنت چه مزایایی داشته و آن‌ها واقعا باید کدام یک از این دو نوع اینترنت را انتخاب کنند؟

 

8 ویژگی متمایزکننده؛ مقایسه اینترنت ADSL و اینترنت TD-LTE

در ادامه به مقایسه و بیان 8 ویژگی سرویس ADSL و سرویس TD-LTE می پردازیم.

1) خط تلفن

شما برای استفاده از اینترنت ADSL حتما به یک خط تلفن ثابت نیاز دارید درحالی که سرویس TD-LTE شما را از خط تلفن ثابت بی‌نیاز می‌کند.

(البته برای استفاده از این نوع اینترنت لازم است محل مورد نظر شما در منطقه‌ی تحت پوشش شبکه‌ی TD-LTE  قرار داشته باشد. با وجود گسترش شبکه TD-LTE در طی چند سال اخیر، همچنان خط تلفن ثابت میزان نفوذ بیشتری دارد.)

2) اینترنت ثابت

 

اینترنت TD-LTE برای کاربرانی که در محیط ثابت به دنبال اینترنت حرفه‌ای هستند، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود.

 

3) پورت مخابراتی 

نیازی به انتظارکشیدن برای خالی شدن پورت مخابراتی دیگر در اینترنت TD-LTE وجود ندارد.مشکلی که کاربران در شهرهای پرجمعیت بیشتر با آن روبه‌رو هستند. چرا که ممکن است به دلیل پر بودن پورت‌ها در مرکز مخابراتی محل مورد نظر، امکان استفاده از ADSL را نداشته باشید. اگر با این مانع روبرو نشوید، لازم است برای اتصال به اینترنت از طریق ADSL. ابتدا مدارکی مانند کد ملی صاحب خط و آخرین قبض پرداخت شده را برای شرکت سرویس دهنده بفرستید. در این مرحله هم ممکن است گاهی تا چند ماه در صف تایید مدارک و انتظار برای رانژه شدن خط از سوی مخابرات بمانید.

4) خرید و راه اندازی

خرید و راه اندازی اینترنت TD-LTE بسیار سریع‌تر و آسان‌تر است. کافی است از قرار داشتن در منطقه تحت پوشش مطمئن شوید. سپس به صورت آنلاین یا حضوری نسبت به تهیه مودم، سیم کارت و اشتراک سرویس TD-LTE از یکی از ارائه دهندگان این سرویس اقدام کنید. پس از دریافت می‌توانید سیم کارت را در مودم قرار دهید و اتصال شما فعال خواهد بود.

5) پوشش دهی

امکان جابجا کردن مودم اینترنت TD-LTE در کل مناطق تحت پوشش این سرویس وجود دارد. نکته‌ی مهم دیگر این که اگر زمانی قصد تغییر محل کار یا خانه‌ی خود را داشته باشید، برای دریافت مجدد اتصال اینترنت ADSL باید تمام مراحل را از نو طی کنید. ولی امکان جابجا کردن مودم TD-LTE در کل مناطق تحت پوشش این سرویس وجود دارد.

6) سرعت بالای اینترنت TD-LTE

آخرین نسل از ADSL که با نام ADSL2+  شناخته می‌شود، در بهترین حالت می‌تواند سرعت دانلودی حدود 24 مگابیت در ثانیه داشته باشد. این در حالی است که تکنولوژی TD-LTE  امکان پشتیبانی از سرعت تا 80 مگابیت را دارد. البته در عمل عوامل مختلفی باعث می‌شود که کاربران هر دو تکنولوژی سرعت‌های کمتری را تجربه کنند.

7) کیفیت اینترنت

کیفیت اینترنت ADSL به عواملی مثل کیفیت تجهیزات زیرساختی و فاصله‌ی کاربر تا مرکز مخابرات و حتی سیم کشی داخلی ساختمان بستگی داشته. و در مراکز مخابراتی و محل‌های مختلف بسیار متفاوت باشد.

در تکنولوژی TD-LTE تعداد مشترکان استفاده کننده از هر فرستنده و فاصله فیزیکی مشترک تا فرستنده روی سرعت اتصال تاثیر دارد.

در نظر داشته باشید. بر طبق تجربه کاربران، در بسیاری از مواقع سرعت دانلود در TD-LTE حتی در شرایط نه چندان مطلوب هم می‌تواند با یک اتصال ADSL مناسب رقابت کند.

8) پینگ (ping) پایین اینترنت TD-LTE

پینگ (ping) پایین در سرویس TD-LTE آن را برای مصارف خاصی مانند بازی های آنلاین تبدیل به یک گزینه مناسب می کند.

نظر شما در مورد محاسن و معایب دو تکنولوژی ADSL و TD-LTEچیست؟ در حال حاضر از کدام تکنولوژی اینترنت ثابت استفاده می‌کنید؟

اگر برای انتخاب میان سرویس های اینترنت ثابت ADSL و TD-LTE مردد هستید. و به مشاوره نیاز دارید می توانید با شماره 1543 تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان تک نت بهره مند شوید.

شرکت تک‌نت با تکیه بر سال ها تجربه در ارائه سرویس TD-LTE به کاربران و همفکری متخصصین در حوزه اینترنت توانسته در ارائه سرویس های اینترنت مناسب پیشرو بوده. علاوه بر ویژگی‌های منحصر به فرد فنی این نوع سرویس، پشتیبانی ویژه بازارهای مالی نیز ارائه کند. جهت دریافت جزئیات بیشتر و مشاوره رایگان ( تخفیف 30 درصدی )  با شماره 02145574110 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا