TD-LTE اینترنتی از جنس کابل‌های نامرئی

امروزه برای بسیاری از ما کیفیت و سهولت دسترسی به اینترنت همان قدر مهم است که امکاناتی مانند آب، برق و خیابان‌های خوب شهر را جزئی از یک زندگی راحت می دانیم. اینترنت به عنوان بستری برای ارتباط، تحصیل، سرگرمی، تجارت و انجام بسیاری از امور روزمره، به بخشی جدا نشدنی از زندگی همه ی ما تبدیل شده است. بنابراین انتخاب یک راه مناسب برای وصل شدن به اینترنت می تواند تاثیر زیادی در زندگی ما داشته باشد. هر چند گسترش شبکه های موبایل کمک کرده تا همیشه و همه جا به اینترنت متصل باشیم, ولی همچنان اکثر ما به یک اتصال اینترنت پایدار، سریع و بدون دردسر در خانه یا محل کار نیاز داریم.

اصولا اینترنت موبایل و شبکه همراه را برای دسترسی آنی و پرتابل به اینترنت مورد توجه قرار می دهند. اما تقریبا اکثر کاربران سرعت، پایداری و حجم ارائه شده در سرویس های اینترنت موبایل را پاسخگوی نیاز خود نمی دانند.

فرض کنید همین امروز قصد دارید برای خانه یا محل کار خود اینترنت ثابت تهیه کنید، دو انتخاب اصلی خواهید داشت ADSL و TD-LTE. در ادامه با هم نگاهی به ویژگی های مثبت و منفی هر کدام از این دو انتخاب می اندازیم:

برای استفاده از ADSL حتما به کابل کشی از سوی مرکز مخابراتی و یک خط تلفن ثابت نیاز دارید و در مقابل TD-LTE شما را از خط تلفن ثابت بی نیاز می کند؛ ولی برای استفاده از آن لازم است تنها محل مورد نظر شما در منطقه ی تحت پوشش شبکه ی TD-LTE قرار داشته باشد.

TD-LTE برای کاربری که در محیط ثابت به دنبال اینترنت حرفه‌ای است، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. همچنین نباید فراموش شود که انتظار برای خالی شدن پورت مخابراتی دیگر در این نوع مصرف مطرح نیست؛ مشکلی که کاربران در شهرهای پرجمعیت بیشتر با آن روبه‌رو هستند چرا که ممکن است به دلیل پر بودن پورت ها در مرکز مخابراتی محل مورد نظر، امکان استفاده از ADSL را نداشته باشید. حتی اگر با این مانع روبرو نشوید، لازم است برای اتصال به اینترنت از طریق ADSL  ابتدا وارد یک پروسه بروکراسی اداری پیچیده از جمله ارائه مدارکی مانند کد ملی صاحب خط و آخرین قبض پرداخت شده. در این مرحله هم ممکن است گاهی تا چند ماه در صف تایید مدارک و انتظار برای رانژه شدن خط از سوی مخابرات بمانید.

در طرف دیگر خریداری و راه اندازی اینترنت TD-LTE بسیار سریع تر و آسان تر است. فقط کافی است از قرار داشتن در منطقه تحت پوشش مطمئن شوید و پس از آن به صورت آنلاین یا حضوری نسبت به تهیه مودم، سیم کارت و اشتراک TD-LTE از یکی از ارائه دهندگان این سرویس اقدام کنید. بلافاصله پس از دریافت می توانید سیم کارت را در مودم قرار دهید و اتصال شما فعال خواهد بود. نکته ی مهم دیگر این که اگر زمانی قصد تغییر محل کار یا خانه ی خود را داشته باشید، برای دریافت مجدد اتصال اینترنت ADSL باید تمام مراحل را از نو طی کنید؛ ولی امکان جابجا کردن مودم TD-LTE در کل مناطق تحت پوشش این سرویس وجود دارد.

آخرین نسل از ADSL که با نام ADSL2+  شناخته می شود، در بهترین حالت می تواند سرعت دانلودی حدود 24 مگابیت در ثانیه داشته باشد. این در حالی است که تکنولوژی TD-LTE  امکان پشتیبانی از سرعت تا 80 مگابیت را دارد. البته در عمل عوامل مختلفی باعث می شود که کاربران هر دو تکنولوژی سرعت های کمتری را تجربه کنند.

کیفیت اینترنت ADSL به عواملی مثل کیفیت تجهیزات زیرساختی و فاصله ی کاربر تا مرکز مخابرات و حتی سیم کشی داخلی ساختمان بستگی داشته و در مراکز مخابراتی و محل های مختلف بسیار متفاوت باشد.

در تکنولوژی TD-LTE تعداد مشترکان استفاده کننده از هر فرستنده و فاصله فیزیکی مشترک تا فرستنده روی سرعت اتصال تاثیر دارد.

در نظر داشته باشید بر طبق تجربه کاربران، در بسیاری از مواقع سرعت دانلود در TD-LTE حتی در شرایط نه چندان مطلوب هم می تواند با یک اتصال ADSL مناسب رقابت کند.

پینگ (ping) پایین در سرویس های TD-LTE آن را برای مصارف خاصی مانند بازی های آنلاین تبدیل به یک گزینه مناسب می کند.

در گذشته ای نه چندان دور، “هزینه ی کمتر” یکی از برتری های اینترنت ADSL نسبت به شیوه های دیگر محسوب می شد. ولی با گسترش شبکه های موبایل، هزینه های اینترنت بی سیم به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

اولویت شما در مورد استفاده از این دو فناوری ADSL و TD-LTEچیست؟ در حال حاضر از کدام فناوری اینترنت ثابت استفاده می کنید؟

اگر برای انتخاب میان سرویس های اینترنت ثابت ADSL و TD-LTE مردد هستید و به مشاوره نیاز دارید می توانید به لینک زیر  مراجعه کرده:

معرفی TD-LTE

و یا با شماره‌های زیر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان تک نت بهره مند شوید.

 

* 1543

*02145574110

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا