چطوری میشه پینگ رو صفر کرد؟

  • پینگ معیاری برای سنجش زمان اتصال و انتقال اطلاعات بین ۲ دستگاه که بر حسب میلی ثانیه سنجیده می‌شود.

به عبارت ساده‌تر همان مدت زمانی که موقع باز کردن لینک یک وبسایت، یا فرستادن پیام در شبکه‌های اجتماعی و… تاخیر ایجاد می‌شود.

برای درک بهتره این موضوع و فهمیدن اینکه پینگ چطور کار میکنه ویدیو معرفی سرویسِ گیمینگِ اینترنتِ تک‌نت در لینک زیر ببینید

https://www.instagram.com/p/CQqgrm6hRuj/?utm_medium=copy_link

 

آیا پینگ صفر ممکنه؟

این مفهوم در واقع زمانی اتفاق می‌افتد که در یک سرور محلی بخواهیم اجرای پینگ را دنبال کنیم.

یعنی از کامپیوتر این درخواست رو داشته باشید که بسته‌ها رو از خودش به خودش ارسال کنه، در این حالت زمان پینگ شما نزدیک به صفر میلی ثانیه است.

به لحاظ علمی و منطقی ارسال یک بسته در شبکه یک نقل و انتقال مبدأ تا مقصدی دارد که قطعا شامل زمان خواهد شد

حتی اگر بسته‌ها  در شبکه فیبر نوری فرستاده شوند و برگردند، بازهم با محدودیت سرعت  مواجه هستند؛ بنابراین اینکه بگوییم پینگ صفر امکان پذیر است؟ در واقع دست یافتنی نیست. اما بواسطه تجهیزات و سخت افزار به روز و پیشرفته این زمان را میتوان به حداقل تقلیل داد.

 

چند راهکار

1.کاهش فاصله

زمانیکه طول و مسیر کابل ها، تعداد تجهیزات مابین مسیر و هچنین فاصله بین رایانه ی شما و مقصد را کاهش دهید میتوانید  انتظار کاهش پینگ را داشته باشید.

در صورتیکه از شبکه‌ی Wifi استفاده می‌کنید،‌ کاهش فاصله‌ی مابین دیوایس شما (کامپیوتر یا دستگاه بازی) با روتر باعث افزایش قدرت سیگنال دریافتی و کاهش پینگ شما خواهد شد. این کار اقدام مثبت کوچکی برای بهبود پینگ شما محسوب می‌شود. دیوارها، پله یا سایر موانع فیزیکی قدرت سیگنال وایرلس شما را کاهش می‌دهند و بر کیفیت کلی اینترنت شما در محیطی که نیاز به پینگ پایین دارید تأثیر منفی می‌گذارد.

2.حذف عوامل اجراشده در پس‌زمینه دستگاه

برنامه‌های دیگری که در پس زمینه اجراشده‍‌اند تاثیر بسزایی بر پهنای باند اینترنت شما دارند و باعث افزایش پینگ شما می‌شوند، از جمله این برنامه‌ها می‌توان به یوتیوب، نتفلیکس، سرویس‌‌های تورنت و استریم و بازی‌های دیگر اشاره کرد. اگر بدون اطلاع سرویس‌های متصل زیادی اجرا کرده باشید، ازنظر سرعت دریافت و ارسال اطلاعات نیز، به مشکل برخواهید خورد.اگر در حال دانلود هستید، حتما برای کاهش پینگ آن را متوقف و ادامه‌ی آن را به زمان دیگری موکول کنید. شاید برنامه‌هایی که به اینترنت نیاز ندارند، پینگ شما را تحت‌تأثیر قرار ندهند؛ اما برای تجربه‌ی لذت‌بخش و روان در بازی، حتما از بسته‌بودن آن‌ها و آزادبودن منابع سیستم مطمئن شوید.

3.تغییر سرویس و شرکت ارائه‌دهنده‌ی اینترنت

با شرکت ارائه‌دهنده‌ی اینترنت خود تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید وضعیت سرویس شما را از نظر موقعیت مکانی و تأخیر بررسی کنند. برخی از ارائه‌دهندگان اینترنت در کشور شاید سرویس‌های مخصوص بازی با پینگ بهتری به شما پیشنهاد دهند و درصورت مشکل کلی در بهبود وضعیت پینگ کمک کنند. اگر با وجود تغییرات سرویس‌دهنده هنوز تغییر در پینگ مشاهده نمی‌کنید، بهتر است سراغ راهکارهای دیگر مانند تعویض سرویس‌دهنده بروید.

 

ناگفته نماند پینگ و کیفیت اتصال اینترنت وابستگی زیادی به زیرساخت‌های آن در کشور دارد و مسئله‌ی زیرساخت هنوز از مشکلات اصلی‌ در ایران است. اگر بازی‌کردن برایتان اولویت دارد و ارائه‌دهنده‌ی کنونی شما راهکاری برای بهبود کیفیت پینگ شما ندارد، تغییر سرویس‌دهنده راهکار نهایی است.

 

پینگ مد نظر شما چقدر هست؟

و پایین ترین پینگی که تجربه کردین چقدر بوده؟

اگر به دنبال تجربه یک اینترنت با پینگ پایین و ثابت هستید و به مشاوره نیاز دارید می توانید به لینک زیر  مراجعه کرده:

https://taknet.ir/services/tdlte/

 

و یا با شماره‌های زیر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان تک نت بهره مند شوید.

 

* ۱۵۴۳

 

*۰۲۱۴۵۵۷۴۱۱۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا