تکنولوژی های حوزه اینترنت

اینترنت در حال حاضر از مهم ترین اختراعات انسان به حساب می‌آید. اهمیت اتصال به اینترنت نسبت به گذشته بر کسی پوشیده نیست، تکنولوژی های جدید در حال گسترش هستند تا تمام دنیا را با خدمات بهتر و سریع تر اینترنت مجهز کنند.

 

پروژه های تحقیقاتی و توسعه‌ای

 اتصال به اینترنت از طریق بالن های در ارتفاع (مشابه بالن هایی که برای به دست آوردن داده های هواشناسی استفاده می شوند)

 پهباد های بدون سرنشین (که با انرژی خورشیدی کار می کنند) نسل جدید از مودم های روتر بدون سیم ، برای تمامی مردم فراهم کنند.

هر کدام از این ها طرح ها و پروژه ها نیز سرعت های بالاتر و اتصال قابل اطمینان تری نسبت به روش های استفاده شده ی کنونی ارائه می دهند ، مزیت آشکار آن ها، متصل و آنلاین کردن تمام جهان به صورت هم زمان می‌باشد.

کمپانی فیسبوک قصد دارد تا پهباد های غول پیکری که با انرژی خورشیدی کار می کنند را برای پخش کردن اینترنت در سرتاسر جهان به کار گیرد. آزمایشگاه اتصالات خود فیسبوک پهبادی بهره گرفته از انرژی خورشیدی توسعه داده است که طول بال های آن به بزرگی یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۴۷ است. این پهباد، که آکوئیلا (Aquila) خوانده می شود، اولین پرواز آزمایشی خود را در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ به انجام رساند و در حالی که در آن زمان هنوز به تکنولوژی اینترنت خود مجهز نشده بود ، اما این پرواز موفقیت بسیار بزرگی برای آن بود. این پرواز واقعی ۹۶ دقیقه به طول انجامید (۶۶ دقیقه طولانی تر از زمان برنامه ریزی شده) و به تیم تحقیقاتی کمک کرد تا از عهده ی مرحله ی بعدی از نوآوری نیز برآید. فیسبوک امید دارد روزی این پهباد های کم مصرف کننده ی انرژی در شعاع های ۶۰ میلی پرواز کنند به صورت هم زمان به هر جایی که نیاز است دسترسی اینترنت بدهند.

 

Li-Fi، یک استارت آپ فرانسوی

یک تکنولوژی اینترنت بی سیم بر پایه ی چراغ های LED توسعه داد که آن طور که آن ها ادعا می کنند چیزی حدود ۱۰۰ برابر از تکنولوژی های کنونی WiFi سریع تر است. این تکنولوژی با نام LiFi از نرخ چشمک زدن لامپ های ال ای دی استفاده می کند ، که البته به صورت معمول برای چشم غیر مسلح قابل حس نیست و غیر قابل مشاهده می باشد. آن فرکانس بسیار بالاتر از چیزی می باشد که موج های رادیویی اینترنت های بی سیم مرسوم به کار می گیرند. لای فای برای استفاده نیاز به روشنایی و نور دارد، در نتیجه نمی تواند همانند وای فای از دیوار ها عبور کند، اما می تواند برای مشخصا دسترسی دادن به یک کاربر خاص مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این ها، طبیعت امن لای فای، آن را به گزینه ای کاملا مناسب برای مکان هایی همچون بیمارستان ها و مدارس، جایی که سرعت بالا و امنیت زیاد از اولیت های اصلی هستند، تبدیل می کند.

 

Loon پروژه‌ی گوگل معروف به بالن های شناور

این بالن های در ارتفاع بالای مجهز به اینترنت ، طراحی شده اند تا اتصال به اینترنت را در قسمت های روستایی آفریقا و آسیای جنوب شرقی به علاوه هر جای دیگری که دسترسی به آن سخت است، توسعه و گسترش دهند. این پروژه در سال ۲۰۱۳ به حرکت در آمد، زمانی که گوگل از ساکنان Central Valley ایالات کالیفرنیا خواست تا داوطلب شوند و به تیم این پروژه اجازه دهند آنتنی را بر روی خانه شان نصب نمایند تا بتوانند این بالن ها را مورد آزمایش قرار دهند. پس از سه سال و آزمایش های زیاد بر روی چندین قاره در سر تا سر جهان ، پروژه ی Loon (که هم اکنون تحت بخش X که پیش از این Google X بود ، عمل می کند) به بهتر و کامل کردن تکنولوژی گسترش اینترنت خود ادامه می دهد ، با این امید که روزی نقاط خالی موجود بر روی نقشه ی پوشش اتصال اینترنت را پر کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس‌های پرسرعت اینترنت با شماره تلفن سراسری ۱۵۴۳ یا شماره ۰۲۱۴۵۵۷۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا