TDLTE

آیا TD-LTE می‌تواند راه‌کار بهتری برای اینترنت خانگی باشد؟

راهنمای کامل استفاده از مودم TD-LTE

برخی پیش بینی‌ها می‌گویند در سال 2020 بیش از 5 میلیارد نفر عضو دنیای تلفن همراه خواهند شد. در عین حال، نیمی از کل جمعیت کره زمین به خدمات شبکه LTE دسترسی ثابت خواهند داشت. پیشرفت توسعه بیشتر به این راه حل ابتکاری مرتبط می‌شود.

از نظر فنی، TD-LTE یک تکنیک مدولاسیون است که جدیدترین تنوع فناوری Global Systems for Mobile Communications (GSM) است.

LTE چیست؟

LTE یا Long Term Evolution به عنوان جانشین 3G در نظر گرفته شده است.

TD-LTE یک فناوری بسیار جذاب برای شبکه های بی سیم خصوصی در طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها است که موثرتر از Wi-Fi است. هنگامی که در یک مکان شلوغ هستید اتصال خود را از دست می‌دهید مشکلات خود را به خاطر می آورید؟ اکنون چالش‌های شرکت‌هایی با چندین کارمند را تصور کنید. برخی از شرکت‌ها به شبکه هایی نیاز دارند که تعدادی از الزامات سختگیرانه از جمله امنیت، قابلیت اطمینان و قابلیت مدیریت را برآورده کنند. شبکه‌های معمولی نمی‌توانند طیف کاملی از این ویژگی ها را ارائه دهند. بنابراین، TD-LTE ظاهر شد.

LTE یک شبکه‌ای شامل گره‌های سلولی و سرورهای اصلی شبکه است، که برای پشتیبانی از الزامات اتصال یک سازمان خاص طراحی شده است.

اما این به چه معناست؟

به عبارت دیگر، این یک شبکه غیر عمومی است. TD-LTE سازمان های خصوصی را قادر می‌سازد تا بدون در نظر گرفتن اپراتورهای موبایل، شبکه‌هایی با کارایی بالا را مستقر کنند. همچنین، LTE یک راه حل عالی برای مواردی است که شبکه عمومی وجود ندارد، مانند شرکت‌های بزرگ، ادارات، ساختمان‌ها و برج‌ها ، کارخانه‌ها و سایر موارد.

LTE می‌تواند با ارائه بستری مناسب، اصطلاحا اتصال ماشین به ماشین (M2M) در زمینه دستگاه های پزشکی، تله‌ماتیک و سرگرمی را به راحتی به شکل نظارتی و کنترل از راه دور در زمان واقعی را انجام دهد. مانند:

  • سلامت بیمار با سرعت و قابلیت اطمینان بیشتر
  • زمان واقعی مکالمات دو طرفه بیمار/پزشک

مقاله داستان TDLTE ما را بخوانید تا دریابید که این فناوری از کجا شروع شد و به سرعت فراگیر شد.

 

نحوه عملکرد LTE

TD-LTE مشابه Wi-Fi کار می‌کند. برای اتصال و ایجاد پوشش از مودم در محل استفاده می‌کند. با این حال، شبکه تحت نیازهای یک سازمان خاص در مکان خاصی مستقر می‌شود

 

ویژگی های شبکه LTE

قبل از TD-LTE، ارتباطات سلولی فقط می‌توانست با سرعت خاصی کار کند. این محدودیت‌های ناراحت کننده‌ای ایجاد می‌کرد و به طور کلی، فرایندهای ارتباطات تلفن همراه را کند می‌کرد. به عنوان مثال، شبکه‌های 2G فقط از چند باند (850 مگاهرتز ، 900 مگاهرتز ، 1800 مگاهرتز ، 1900 مگاهرتز) استفاده می‌کردند. وضعیت  3G هم مشابه بود، اما با باندهای اضافی  1900 و 2200 مگاهرتز.

پیشرفت ارتباطات سلولی سریع بود و به چندین نسل تقسیم شد، 1G ،2G ،3G. با این حال، جهش واقعی در اتصالات اینترنتی تنها پس از ظهور LTE صورت گرفت، که از ارسال داده تا 1 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. برخلاف نسل‌های قبلی، TD-LTE می‌تواند با هر فرکانسی، در کمترین و بیشترین (450 مگاهرتز تا 5 گیگاهرتز) اجرا شود. با این حال، ویژگی اصلی این راه حل توانایی ترکیب سیگنال‌های متعدد در یک جریان است.

TD-LTE خود از نظر فنی کاملاً نهفته است (طرح و روش سیگنال‌های منتخب بین تلفن‌ها و سلول‌ها تغییر کرده است). LTE، یک اتصال اینترنتی بی‌سیم که بالاترین نرخ انتقال داده در تاریخ تلفن‌های همراه را به ثبت رسانده است.

 

ویژگی های اصلی LTE

افزایش توان تکرارکنندگان و کاهش تاخیر در پخش اطلاعات

آزمایشات عملی ارائه شده نشان داد که در محیط شهری امکان پخش داده ها با سرعت 175 مگابایت بر ثانیه، در هر دو شرایط سخت محلی و آزمایشگاهی (به ترتیب 100 مگابایت و حداکثر 200 مگابیت بر ثانیه) وجود دارد. تاخیرها حتی می‌تواند 10 میلی ثانیه باشد. این میزان ده برابر کمتر از زمان تأخیر متوسط در HSDPA است.

ساده سازی روش‌های مدیریت زیرساخت و ارتباطات شبکه

استانداردهای TD-LTE می‌توانند از اتصالات تلفن همراه موجود (در برخی موارد، در نسخه کوچکتر یا محروم‌تر) استفاده کنند، این فناوری همچنین امکان ارتقاء آسان را فراهم می‌آورد تا بتواند طیف وسیعی از خدمات و عملکردهای ارائه شده توسط TD-LTE را برآورده کند. دستگاه‌ها از ویژگی‌هایی مانند بهینه سازی خودکار ارتباطات شبکه (قدرت سیگنال، پروتکل انتقال، الگوریتم مدولاسیون و غیره) پشتیبانی می‌کنند.

قابلیت اتصال به ارتباطات تلفن همراه

این امر نه تنها به تلفن‌های هر نسل مربوط می‌شود، بلکه از مودم‌های اختصاصی، لپ تاپ ها، در برخی موارد حتی دوربین‌ها یا دستگاه های نظارت دیجیتال نیز استفاده می‌کند.

تأخیر در انتقال داده LTE کمتر از فناوری های 3G موجود است. این مزیت برای محیط‌های تعاملی با تأثیر همه جانبه (به عنوان مثال، بازی های چند نفره) و به اشتراک گذاری حجم زیادی از محتوای رسانه‌ای بسیار مهم است. علاوه بر تلفن‌های همراه و دستگاه‌های جانبی، برنامه ریزی شده است که بسیاری از رایانه‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی را به ماژول های داخلی LTE مجهز کند.

 

مزایای مودم LTE

به طور رسمی، سرعت بارگیری مودم‌های TD-LTE به 326.4 مگابیت بر ثانیه می‌رسد. سرعت بارگذاری تا 172.8 مگابیت بر ثانیه است. در حقیقت، این اعداد به جنبه های سیگنال، ازدحام شبکه، محدودیت‌های برنامه تعرفه و غیره بستگی دارد. این برای اطمینان از جریان بدون تأخیر کافی است، به این معنی که شما می‌توانید فیلم‌های جاری را تماشا کنید، در کنفرانس‌های آنلاین شرکت کنید و به طور کلی یک ایده آل داشته باشید. اتصال به اینترنت برای کار در خانه.

از نظر فنی، مدل LTE از پایگاه واقعی 3G استفاده می‌کند. این باعث می‌شود که انتقال راحت‌تری از مشترکان 3G به 4G انجام شود. اگر به دلایلی خارج از محدوده پوشش TD-LTE قرار گرفتید، دستگاه شما به طور خودکار بدون قطع اتصال به حالت 3G می‌رود. محدوده پوشش TD-LTE بین 3.2 تا 19.7 کیلومتر است. اما‌، همانطور که در مورد 3G اتفاق می‌افتد، قدرت سیگنال به قدرت ایستگاه پایه بستگی دارد.

 

جایگزینی WiFi Home با مودم LTE

سرعت اینترنت همراه افزایش یافته است، مبلغ پرداخت ماهانه کاهش یافته است. بنابراین، علاوه بر اتصال یک کامپیوتر ثابت یا لپ تاپ، امکان اتصال کل شبکه‌های محلی به اینترنت بی‌سیم و افزایش سرعت WiFi وجود دارد.

به طور طبیعی، بسیاری از پیچیدگی تنظیمات می‌ترسند و به جای مودم TD-LTE ، تجهیزات دیگری را انتخاب می‌کنند که از آنها به عنوان روتر 3G یا LTE استفاده می کنند. در واقع، راه اندازی مودم TD-LTE در عرض چند دقیقه انجام می‌شود.

مودم‌های LTE دارای رابط اتصال هستند که به آن‌ها امکان اتصال به هر دستگاهی را می‌دهد. مودم‌های TD-LTE همچنین دارای آداپتور بی‌سیم داخلی هستند، بنابراین می تواند اینترنت را از طریق یک شبکه Wi-Fi نه تنها در خانه شما، بلکه در شهر شما حرکت کند یا در پیک نیک در یک زمین باز یا جنگل توزیع کند.

 

پیکربندی مودم LTE

در شرایط موجود قرنطینه جهانی، ممکن است برای انجام کار در خانه به یک مودم USB سریع نیاز داشته باشید. برای کارکردن اینترنت، کافی است رابط مودم را روشن کنید (با فشار دادن دکمه Enable)، پس از مدتی با اپراتور ارتباط برقرار می‌کند و دسترسی به اینترنت را فراهم می‌کند، که با اجرای یک پینگ به هر گره قابل بررسی است.

در فهرست آدرس های IP، آدرسی که اپراتور تلفن همراه به مودم اختصاص داده است ظاهر می‌شود. مسیر پیش فرض جهت اپراتور در لیست مسیرها ظاهر می شود. نیازی نیست چیزی را به صورت دستی اضافه کنید. فقط یک مودم USB را وصل کنید – دسترسی به اینترنت به طور خودکار کار می‌کند.

حرف پایانی

اگرچه جایگزینی راه حل معمول اینترنت ممکن است مدتی طول بکشد، اما ایجاد یک اتصال TD-LTE پایدار سرعت بهتری را فراهم می کند که در مواقعی که برای کارهای مربوط به کار باید به WiFi خانگی متکی باشیم، بسیار مهم است. با مجهز شدن به مودم سریع 4G ، می‌توانید مطمئن باشید که تمام کارهایی را که برای کار، مرور و معاشرت در خانه راحت است، در اختیار دارید.

 

 

منابع:

منبع 1

منبع 2

منبع 3

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا