اینترنت پرسرعت ADSL چه ویژگی‌هایی دارد؟

اینترنت ADSL عبارتی آشنا که از چندین سال پیش جایگزین اینترنت Dial-up شد. اینترنت ADSL در واقع مشکلات موجود در روش‌های اتصال به اینترنت قبل از خود را رفع نمود و هم‌چنین اینترنت ADSL بدون نیاز به زیرساخت‌های جدید بر همان بستر خطوط مسی تلفن پیاده سازی شده است. علاوه بر آن اگر دقت کرده باشید همیشه همراه با ADSL عبارت اینترنت پرسرعت می‌آید که این بدان معناست که سرعتی که سرویس ADSL برای مشترکین فراهم می‌کند تا 40 برابر سرعت برقراری ارتباط از طریق شماره‌گیری است. چنین ویژگی‌های جذابی باعث شد که تحول عظیمی در دنیای اینترنت رخ دهد و مردم اتصالی کاملا متفاوت نسبت به قبل را تجربه کنند.
ADSL در واقع مخفف عبارت (Asymmetric Digital Subscriber Line) به معنای خط مشترک دیجیتال نامتفارن است. نامتقارن به دلیل آن که سرعت انتقال داده در ارسال و دریافت متفاوت است. ADSL در واقع نوعی از اتصال به اینترنت است که بر روی همان زیرساخت‌های قبلی تلفن بدون ایجاد هر گونه خللی در مکالمات و صدا کار می‌کند.
با این مقدمه و آشنایی کلی با ADSL در ادامه قصد داریم برخی از ویژگی‌ها، مزایا و معایب این سرویس را برشمریم.
مزایای ADSL
• ADSL اینترنت پرسرعت را ارائه می‌دهد.
• ADSL بر همان بستر خطوط مسی تلفن است که هزینه راه‌ اندازی آن را کم کرده است.
• مشترکین این سرویس هزینه ماهیانه ثابتی را بسته به نوع سرویس دریافتی پرداخت می‌کنند.
• نیاز به هیچگونه سیم کشی اضافی ندارد.
• هنگام اتصال به اینترنت می‌توانید از تلفن استفاده کنید چرا که صوت و دیتا در باند‌های متفاوت کار می‌کنند.
• کاربران ADSL همیشه به اینترنت متصل هستند و همانند روش‌های قدیمی برای اتصال به اینترنت دیگر نیازی به شماره گیری یا ثبت نام برای اتصال ندارند و براحتی همیشه در حالت آنلاین هستند.
• به صورت هوشمندانه بر بستر اینترنت سرعت دانلود از سرعت آپلود بیشتر است.

معایب ADSL
• در صورت عدم وجود خطوط تلفن مسی (برای مثال در برخی مناطق از خطوط فیبر نوری استفاده می‌کنند) امکان راه اندازی سرویس ADSL وجود نخواهد داشت.
• همچنان که بیشتر بودن سرعت دانلود از آپلود برای بسیاری از کاربران مزیت محسوب می‌شود برای بسیاری دیگر مخصوصا شرکت‌هایی که بیشتر کار آنها ارسال داده است می‌تواند یک عیب به حساب آید.
• سرعت اینترنت کاربران ADSL بسته به زمان روز ممکن است متفاوت باشد.
• استفاده ‌کنندگان خانگی ADSL باید بدانند که به صورت 50:1 به آنها سرویس داده می‌شود. این بدان معناست که سرعت اتصال آنها تحت تاثیر 49 کاربر دیگر است که بسته به تعداد همزمانی اتصال کاربران می تواند سرعت‌ متفاوتی را تجربه کنند.

شرکت تک نت با بیش از یک دهه تجریه آماده ارائه سرویس اینترنت پرسرعت ADSL به شهروندان عزیزمان است. شرکت تک نت با بهره گیری از به روز‌ترین تجهیرات دنیا و پشنیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته اینترنت پرسرعت ADSL با کیفیت و رضایت بخش برای مشتریان خود فراهم کرده است. شما می‌‍توانید در این صفحه لیست قیمت سرویس ADSL شرکت تک نت را مشاهده کنید و از جشنواره‌ها، سرویس‌های اقتصادی، سرویس‌های نامحدود و چندین سرویس دیگر که شرکت تک نت برای مشترکین خود تدارک دیده، اطلاع یابید.

منابع :
https://www.online-sciences.com/computer/asymmetric-digital-subscriber-line-adsl-advantages-and-disadvantages/
https://19216811.network/adsl-advantages-and-disadvantages-i3

تگ ها