اینترنت وایرلس خانگی چیست؟

سرویس وایرلس خانگی امکانی است که شرکت های ارائه دهنده اینترنت در اختیار مشتریان خانگی قرار می دهند تا بدون نیاز به خط تلفن و یا هر بستر دیگری که شاید امکانش برای مشتریان در آن محدوده جغرافیایی وجود نداشته باشد و تنها با نصب یکسری تجهیزات اجاره ای و یا خریداری شده فراهم باشد، در صورتی که تجهیزات اجاره ای باشند و در آن محدوده فیزیکی مشتریان دیگری نیز برای همین سرویس درخواست داده باشند هزینه رادیو نصب شده بین آن ها تقسیم می شود و همین امر موجب می شود تا حداقل میزان هزینه برای نصب این سرویس مورد نیاز باشد. لازم به ذکر است که شرکت های ارائه دهنده سرویس وایرلس خانگی در انواع سرعت ها و حجم های مختلف و در محدوده های زمانی مختلف ارائه می شوند تا کاربران با بودجه های مختلف امکان استفاده از این سرویس قدرتمند را داشته باشند. در سرویس وایرلس خانگی مشتریان با شرکت ارائه دهنده این سرویس تماس می گیرند و شرکت ارائه دهنده نیز اقدام به امکان سنجی در محل درخواستی برای نصب سرویس وایرلس خانگی می کند، در صورتی که مانعی برای دریافت سیگنال با بهترین کیفیت وجود نداشته باشد اقدام به نصب رادیو کرده و شرایط را برای برخورداری از سرویس وایرلس خانگی خواهند کرد.

مزایای استفاده از اینترنت وایرلس خانگی

  • رفع محدودیت های مخابراتی سرویس ADSL به این معنی که برای برخورداری از اینترنت نیازی به بستر مخابراتی و خط تلفن نمی باشد.
  • سرعت بالا با وضعیتی پایدار و سیگنال های با کیفیت
  • سرعت برابر آپلود و دانلود
  • امکان برخورداری از آی پی اختصاصی (استاتیک) در صورتی که نیاز به دسترسی مستقیم ( مانند دریافت تصاویر مربوط به دوربین های مدار بسته از هر جای دنیا و یا امکان ریموت زدن به سیستم و یا سیستم های موجود در محل) وجود داشته باشد.
  • بی خطر بودن امواج رادیویی سرویس وایرلس خانگی ( هر مانعی موجب عدم عبور این امواج می شود و به همین دلیل می توان در مقایسه با امواج وایمکس، امواج مربوط به سرویس وایرلس خانگی را بی ضرر دانست)

تجهیزات مورد نیاز برای برخورداری از سرویس وایرلس خانگی

  • رادیو وایرلس ( برای دریافت سیگنال از شرکت ارائه دهنده اینترنت)
  • کابل شبکه ( هر چقدر محل نصب رادیو وایرلس تا محل دریافت سرویس کوتاه تر باشد کابل کمتری استفاده خواهد شد.
  • اکسس پوینت ( برای دریافت سیگنال های شبکه و اینترنت از رادیو که این وسیله در صورتی مورد نیاز خواهد بود که به جای استفاده از کابل درخواست دریافت بی سیم سرویس در محل وجود داشته باشد)


تگ ها