انجام تنظیمات مودم به موجب حفظ حریم شخصی

انواع مودم

به موجب انواع مختلف اینترنت ارائه داده شده توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت و استفاده در موقعیت های مختلف مودم های مختلفی نیز وجود دارد. به طور کلی مودم ها در دو موقعیت مختلف استفاده می شوند به این ترتیب که یا در شبکه محلی Lan  مورد استفاده قرار می گیرند و یا در شبکه بی سیم Wireless استفاده می شوند. و اما انواع مودم هایی که در شبکه های LAN مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

  • مودم های معمولی

 که خود به دو دسته مودم های داخلی و مودم های خارجی تقسیم می شدند و کابل تلفن با کانکتور RJ11 مستقیم به آنها متصل می شد تا اینترنت Dial Up در اختیار کاربران قرار بگیرد که البته امروزه منسوخ شده است.

  • مودم های ADSL

مودم های ADSL برای برقراری ارتباطات اینترنتی از پهنای باند آزاد خط تلفن مخابراتی کمک می گیرند. مودم های ADSL خود شامل مودم های نوع Ethernet نیز می باشد که به موجب داشتن کانکتورهای محدود تعداد کاربرانی که می توانند به آن متصل با کابل متصل شوند محدود است و نوع Wireless که محدودیتی در اتصال کاربران به آن وجود ندارد مگر با انجام تنظیمات و به صورت نرم افزاری

  • مودم های Wireless 

از انواع مودم های بی سیم هم می توان به این موارد اشاره کرد:

  • مودم های همراه از قبیل مودم 4G- دانگل 4G- مودم 3G و دانگل 3G
  • مودم های wireless سری A و B
  • مودم های Wireless سری G
  • مودم های Wireless سری N

لزوم انجام تنظیمات مودم

تمامی مودم هایی که یا همراه با یک سرویس اینترنتی خریداری شده از یک شرکت ارائه دهنده سرویس خریداری می شود و یا به صورت جداگانه و از بازار خریداری می شود دارای یک سری تنظیمات اولیه می باشد که این تنظیمات اولیه در سایت های شرکت سازنده این مودم در دسترس است و هر کسی با یک جستجوی کوچک در اینترنت قادر خواهد بود تا وارد تنظیمات مودم شده و هر تغییری را اعمال کند. یکی از دلایلی که موجب می شود تا نسبت به انجام تنظیمات مودم بی تفاوت نباشیم سوء استفاده از اینترنتی است که در اختیار کاربر قرار می گیرد و دلیل دیگر جلوگیری از سوء استفاده از سیستم های متصل به مودم است چرا که با قرار گیری مودم در شبکه تمامی سیستم های متصل به آن حکم سیستم های موجود در شبکه را داشته و در معرض نفوذ قرار خواهند کرد. از طرف دیگر لزوم دیگر انجام تنظیمات مودم ایجاد بهترین بهره وری از مودم می باشد. اما اینکه قادر باشید تا بهترین تنظیمات را روی مودم انجام دهید نیاز به آموزش و مطالعه در این زمینه دارد.در مقالات بعدی نحوه تنظیمات مودم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

تگ ها