Video On Demand) VOD) چیست؟


VOD که مخفف کلمه Video On Demand به معنی برنامه ویدئویی است که به صورتی درخواستی ضبط شده است و یکی از انواع خدماتی است که توسط IPTV ارائه می گردد. در VOD (Video On Demand) این امکان برای کاربر وجود دارد که برنامه مورد علاقه خود مانند برنامه های تلویزیونی، فیلم های سینمایی و برنامه های آموزشی و فیلم های مستند دیدنی خود را بر اساس نام آن برنامه درخواستی، بازیگر، کارگردان و حتی محتوا مورد جستجو قرار داده و به صورت آنلاین اقدام به تماشای آن کند. به طور کلی VOD این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که محتواهای تصویری و یا صوتی مورد درخواست خود را در زمان دلخواه با دسترسی به اینترنت تماشا و یا گوش کنند.

IPTV چیست؟

IPTV را تلویزیون تعاملی می نامند. در IPTV شما قادر هستید تا به تمامی خدمات تلویزیون دیجیتال دسترسی داشته باشید. از جمله خدماتی که توسط IPTV ارائه می شود این موارد هستند: شرکت در کلاس های آموزشی به صورت مجازی و امکان دسترسی به رسانه های مجازی و به صورت کلی خدماتی از جمله خدمات بانکی، مطبوعاتی، پزشکی و غیره.


سرویس VOD (Video On Demand

سرویس VOD (Video On Demand) سرویسی است که با استفاده از آن علاوه بر برخورداری از اینترنت با کمترین هزینه این امکان وجود دارد که بتوان از خدمات مربوط به VOD (Video On Demand) هم استفاده کرد. آنچه روشن و واضح است این است که برای دسترسی آنلاین به برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی و تماشای آنلاین این سری محتوا ها به طور قطع نیاز به اینترنتی با پهنای باند بالا و حداقل میزان قطعی است تا بتوان محتوای مورد علاقه خود را با بهترین کیفیت تماشا و یا گوش کرد. سرویس های VOD (Video On Demand) که توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت در اختیار قرار می گیرند با در نظر گرفتن نکات اساسی در تماشای آنلاین محتواهایی دیدنی بهینه ترین نوع سرویس اینترنتی با عنوان سرویس VOD (Video On Demand)  را ارائه می دهند. 
تگ ها