ارزان ترین و گران ترین اینترنت در کشورهای مختلف

ارزان ترین اینترنت

اینترنت جزء اصلی برای انجام امورات کاری و شخصی امروزه هر فرد می باشد. کاربران تقریباً تمامی کارهای روزانه خود را با استفاده از اینترنت انجام می دهند. زندگی بدون اینترنت برای برخی افراد سخت و شاید نشدنی است. برخی از کشور ها از ارزان ترین اینترنت برای عموم مردم خود استفاده می کنند و برخی دیگر با توجه به شرایط و ضوابط حاکم ممکن است گران ترین اینترنت را در اختیار کاربران داخلی کشور خود قرار می دهند. بر طبق تحقیقات صورت گرفته و داده های بدست آمده توسط موسسه تحقیقاتی BDRC و cable.co.uk می توانیم متوجه شویم که ارزان ترین اینترنت مربوط به کشور های اوکراین و ایران است.

بر طبق تحقیقات این موسسه به طور متوسط هزینه اینترنت در کشورهای آسیایی و روسیه به مراتب ارزان تر از دیگر مناطق جهان می باشد.

به نگاهی به داده های بدست آمده از نتیجه تحقیقات این موسسه می بینیم که هزینه میانگین اینترنت در آمریکا دلار می باشد. این هزینه اینترنت نسبت به کشورهای مکزیک و کانادا به ترتیب با هزینه 27 و 55 دلاری اندکی بیشتر است که باعث می شود تا آمریکا در زمره ارائه کنندگان ارزان ترین اینترنت قرار بگیرد. در این رتبه بندی 113 کشور جهان هزینه بیشتری نسبت به آمریکا برای اینترنت پرداخت می کنند.

گرانترین اینترنت دنیا

اما گرانترین اینترنت دنیا بر طبق تحقیقات صورت گرفت برای کشور های جنوب صحرای آفریقا و و مناطق خاصی از اقیانوسیه می باشد. مردم این مناطق با توجه به ساختار فیزیکی مناطق مختلف کشورشان و همچنین دشوار بودن ایجاد زیر ساخت های اینترنتی و همچنین دسترسی سخت تر به پهنای باند مناسب مجبورند هزینه بیشتری برای اینترنت بپردازند و اینگونه از گران ترین اینترنت دنیا برای انجام کارهای شخصی و اداری خود استفاده نمایند.

تگ ها