روش های کنترل حجم اینترنت مصرفی

کنترل حجم اینترنت

در جوامع امروزی افراد از اینترنت برای مصارف مختلفی استفاده می کنند. انجام کارهای روزانه با کمترین هزینه و در گاهی موارد کسب درآمد از طریق اینترنت باعث اهمیت هزینه آن و همچنین کنترل حجم اینترنت مصرفی شده است. 

بسیاری از افراد که از اینترنت های حجمی موبایل یا  خطوط ثابت مخابرات استفاده می کنند همیشه نگرانی هایی در ارتباط با کاهش حجم اینترنت مصرفی خود دارند. در بعضی موارد مشاهده شده که برخی از کاربران ادعا می کنند بدون انجام هیچ آپلود و یا دانلود خاصی همه حجم اینترنت آن ها مصرف شده است. اگر می خواهید به دغدغه های خود برای کاهش حجم اینترنت پایان دهید حتما این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

راه های کنترل حجم اینترنت مصرفی

 آپدیت خودکار سیستم عامل های مختلف مخصوصاً ویندوز 10 می تواند به راحتی باعث کاهش حجم اینترنت شما می شوند. جلوگیری از آپدیت خودکار سیستم عامل گوشی یا کامپیوتر باعث می شود تا حجم اینترنت شما به صورت واقعی مصرف شده و کنترل راحت تری نسبت به مصرف آن داشته باشید.

بازی های آنلاین نیز معمولاً حجم بالایی از اینترنت را هدر می دهند. سعی کنید تا حد امکان از بازی های آنلاین در هنگام استفاده از بسته های حجمی و محدود بپرهیزید.

 بسیاری از نرم افزار هایی که بر روی گوشی یا سیستم شخصی خود نصب می کنید به صورت خودکار و کاملاً پنهانی آپدیت شده و باعث عدم کنترل درست اینترنت مصرفی می شوند. در صورت نصب نرم افزار حتماً روش های جلوگیری از آپدیت خودکار آن توجه نمایید.

فایل های صوتی و یا ویدیویی در تنظیمات پیش فرض بسیاری از نرم افزار های شبکه های اجتماعی به صورت خودکار  و به محض وصل شدن به اینترنت موبایل یا وای فای دانلود می شوند. برای کنترل حجم اینترنتی که مصرف می کنید حتماً دانلود خودکار این اپلیکیشن ها را قطع نمایید تا باعث کاهش حجم اینترنت شما نشوند.

تگ ها