سرویس اینترنتی DSL

سرویس اینترنتی DSL

سرویس اینترنتی DSL یکی از انواع سرویس هایی است که توسط ارائه دهندگان سرویس های اینترنت ارائه داده می شود و برای اتصال به شبکه جهانی وابسته به خطوط مخابراتی است. از این نوع سرویس دو نوع متقارن و نامتقارن وجود دارد که تفاوت آن ها صرفاَ در میزان پهنای باند مساوی یا نا مساوی در دانلود و آپلود می باشد که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

عیب یابی مودم وایرلس

عیب یابی مودم وایرلس

مودم وایرلس این روزها یکی از تجهیزات فراگیر می باشد که در اکثر مکان ها برای اتصال به دستگاه های هوشمند مانند تلفن و سایر تجهیزات مورد استفاده قرار میگیرد تا این دستگاه ها را به اینترنت و شبکه جهانی متصل کند. به موجب فراگیر شدن استفاده از این تکنولوژی بایستی قدرت عیب یابی اولیه را داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید دست به کار شده و مشکل را بررسی کنید.

دستور Ping به چه کاری می آید؟

دستور Ping به چه کاری می آید؟

دستور Ping با ارسال بسته درخواست به سمت مقصدی که آن را در دل این دستور صدا زده ایم، بررسی می کند که آیا مقصد وجود دارد یا خیر و در صورتی که وجود داشته باشد زمان رد و بدل کردن بسته تا آن مقصد را با Time نمایش داده شده در پاسخ Reply به ما نشان می دهد. این که این زمان چه رابطه ای با سرعت دانلود و آپلود دارد، مسئله ای است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت...