دستور Ping به چه کاری می آید؟

دستور Ping به چه کاری می آید؟

دستور Ping با ارسال بسته درخواست به سمت مقصدی که آن را در دل این دستور صدا زده ایم، بررسی می کند که آیا مقصد وجود دارد یا خیر و در صورتی که وجود داشته باشد زمان رد و بدل کردن بسته تا آن مقصد را با Time نمایش داده شده در پاسخ Reply به ما نشان می دهد. این که این زمان چه رابطه ای با سرعت دانلود و آپلود دارد، مسئله ای است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت...

Video On Demand) VOD) چیست؟

Video On Demand) VOD) چیست؟

VOD به معنی درخواست ویدئو ضبط شده می باشد و یکی از انواع خدماتی است که توسط IPTV ارائه می شود و سرویس های VOD که توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت در اختیار کاربران قرار می گیرد به آن ها این امکان را می دهد که علاوه بر برخورداری از اینترنتی با پهنای باند و کیفیت بالا امکان استفاده از خدمات مربوط به VOD را نیز داشته باشند.

انجام تنظیمات مودم به موجب حفظ حریم شخصی

انجام تنظیمات مودم به موجب حفظ حریم شخصی

مودم وسیله ای است که اقدام به تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ و یا برعکس کرده و به موجب همین عمل مودولاسیون اینترنت در اختیار کاربرانی که به آن متصل هستند قرار می دهد. مودم در زیرساخت شبکه قرار دارد به همین دلیل انجام تنظیمات مودم موجب حفظ امنیت در لایه امنیتی زیر ساخت شبکه می شود. اعمال تنظیمات بر روی مودم نیاز به آموزش دارد تا علاوه بر جلوگیری از نفوذ به شبکه ای که بر مبنای مودم شکل گرفته است بهترین بهره وری از اینترنتی که در اختیار کاربران قرار گرفته است، صورت گیرد.