Video On Demand) VOD) چیست؟

Video On Demand) VOD) چیست؟

VOD به معنی درخواست ویدئو ضبط شده می باشد و یکی از انواع خدماتی است که توسط IPTV ارائه می شود و سرویس های VOD که توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت در اختیار کاربران قرار می گیرد به آن ها این امکان را می دهد که علاوه بر برخورداری از اینترنتی با پهنای باند و کیفیت بالا امکان استفاده از خدمات مربوط به VOD را نیز داشته باشند.

انجام تنظیمات مودم به موجب حفظ حریم شخصی

انجام تنظیمات مودم به موجب حفظ حریم شخصی

مودم وسیله ای است که اقدام به تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ و یا برعکس کرده و به موجب همین عمل مودولاسیون اینترنت در اختیار کاربرانی که به آن متصل هستند قرار می دهد. مودم در زیرساخت شبکه قرار دارد به همین دلیل انجام تنظیمات مودم موجب حفظ امنیت در لایه امنیتی زیر ساخت شبکه می شود. اعمال تنظیمات بر روی مودم نیاز به آموزش دارد تا علاوه بر جلوگیری از نفوذ به شبکه ای که بر مبنای مودم شکل گرفته است بهترین بهره وری از اینترنتی که در اختیار کاربران قرار گرفته است، صورت گیرد.

تکنولوژی استریمینگ چیست؟

تکنولوژی استریمینگ چیست؟

تکنولوژی استریمینگ یکی از انواع روش های دانلود می باشد که در آن به کاربر این اجازه داده می شود که همزمان با دانلود بتواند به تماشای محتوای درخواست شده خود کند و مادامی که کاربر در حال تماشای محتوا است ثانیه های بعدی محتوا دانلود و در بافر ذخیره می گردد. اما برای برخورداری از این تکنولوژی به خصوص در استریمینگ آنلاین نیاز به سرویس اینترنتی است که سرعت آن دچار کاهش نشود که موجب کند شدن دانلود ثانیه های بعدی و ذخیره در بافر می شود که همین امر موجب قطعی پخش محتوا خواهد شد.