انجام تنظیمات مودم به موجب حفظ حریم شخصی

انجام تنظیمات مودم به موجب حفظ حریم شخصی

مودم وسیله ای است که اقدام به تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ و یا برعکس کرده و به موجب همین عمل مودولاسیون اینترنت در اختیار کاربرانی که به آن متصل هستند قرار می دهد. مودم در زیرساخت شبکه قرار دارد به همین دلیل انجام تنظیمات مودم موجب حفظ امنیت در لایه امنیتی زیر ساخت شبکه می شود. اعمال تنظیمات بر روی مودم نیاز به آموزش دارد تا علاوه بر جلوگیری از نفوذ به شبکه ای که بر مبنای مودم شکل گرفته است بهترین بهره وری از اینترنتی که در اختیار کاربران قرار گرفته است، صورت گیرد.

تکنولوژی استریمینگ چیست؟

تکنولوژی استریمینگ چیست؟

تکنولوژی استریمینگ یکی از انواع روش های دانلود می باشد که در آن به کاربر این اجازه داده می شود که همزمان با دانلود بتواند به تماشای محتوای درخواست شده خود کند و مادامی که کاربر در حال تماشای محتوا است ثانیه های بعدی محتوا دانلود و در بافر ذخیره می گردد. اما برای برخورداری از این تکنولوژی به خصوص در استریمینگ آنلاین نیاز به سرویس اینترنتی است که سرعت آن دچار کاهش نشود که موجب کند شدن دانلود ثانیه های بعدی و ذخیره در بافر می شود که همین امر موجب قطعی پخش محتوا خواهد شد.

لزوم برقراری امنیت شبکه

لزوم برقراری امنیت شبکه

اطلاعات موجود در هر شبکه ای به طور قطع برای هر شخص و یا سازمان کوچک و بزرگی اهمیت داشته و گاهی به سرقت رفتن آن ها می تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورد. این موضوع موجب می شود تا هیچ کس نسبت به اهمیت برقراری امنیت در شبکه بی اهمیت نبوده و اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. اعم از تعریف نام کاربری و رمز عبور که می توان گفت گامی ابتدایی برای برقراری امنیت شبکه می باشد و البته استفاده از روش های رمزنگاری در هنگام انتقال اطلاعات در شبکه که بسیار حائز اهمیت است...