تکنولوژی استریمینگ چیست؟

تکنولوژی استریمینگ چیست؟

تکنولوژی استریمینگ یکی از انواع روش های دانلود می باشد که در آن به کاربر این اجازه داده می شود که همزمان با دانلود بتواند به تماشای محتوای درخواست شده خود کند و مادامی که کاربر در حال تماشای محتوا است ثانیه های بعدی محتوا دانلود و در بافر ذخیره می گردد. اما برای برخورداری از این تکنولوژی به خصوص در استریمینگ آنلاین نیاز به سرویس اینترنتی است که سرعت آن دچار کاهش نشود که موجب کند شدن دانلود ثانیه های بعدی و ذخیره در بافر می شود که همین امر موجب قطعی پخش محتوا خواهد شد.

لزوم برقراری امنیت شبکه

لزوم برقراری امنیت شبکه

اطلاعات موجود در هر شبکه ای به طور قطع برای هر شخص و یا سازمان کوچک و بزرگی اهمیت داشته و گاهی به سرقت رفتن آن ها می تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورد. این موضوع موجب می شود تا هیچ کس نسبت به اهمیت برقراری امنیت در شبکه بی اهمیت نبوده و اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. اعم از تعریف نام کاربری و رمز عبور که می توان گفت گامی ابتدایی برای برقراری امنیت شبکه می باشد و البته استفاده از روش های رمزنگاری در هنگام انتقال اطلاعات در شبکه که بسیار حائز اهمیت است...

سرویس تلفن اینترنت و  VOIP  چیست؟

سرویس تلفن اینترنت و VOIP چیست؟

استفاده از خطوط تلفن جهت انتقال سیگنال های صوتی از گذشته تا امروز اولین و مهمترین روش های برقراری ارتباط در سازمان ها بوده است. از جمله معایب خطوط ثابت شهری هزینه بالای راه اندازی و نگه داری و زمان زیادی است که صرف این امر می گردد. امروزه با ورود سرویس تلفن اینترنتی و VOIP نه تنها این محدودیت ها رفع شده است که سیگنال های صوتی با بهترین کیفیت در بین کاربران رد و بدل می گردد.