لزوم برقراری امنیت شبکه

لزوم برقراری امنیت شبکه

اطلاعات موجود در هر شبکه ای به طور قطع برای هر شخص و یا سازمان کوچک و بزرگی اهمیت داشته و گاهی به سرقت رفتن آن ها می تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورد. این موضوع موجب می شود تا هیچ کس نسبت به اهمیت برقراری امنیت در شبکه بی اهمیت نبوده و اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. اعم از تعریف نام کاربری و رمز عبور که می توان گفت گامی ابتدایی برای برقراری امنیت شبکه می باشد و البته استفاده از روش های رمزنگاری در هنگام انتقال اطلاعات در شبکه که بسیار حائز اهمیت است...

سرویس تلفن اینترنت و  VOIP  چیست؟

سرویس تلفن اینترنت و VOIP چیست؟

استفاده از خطوط تلفن جهت انتقال سیگنال های صوتی از گذشته تا امروز اولین و مهمترین روش های برقراری ارتباط در سازمان ها بوده است. از جمله معایب خطوط ثابت شهری هزینه بالای راه اندازی و نگه داری و زمان زیادی است که صرف این امر می گردد. امروزه با ورود سرویس تلفن اینترنتی و VOIP نه تنها این محدودیت ها رفع شده است که سیگنال های صوتی با بهترین کیفیت در بین کاربران رد و بدل می گردد.

اینترنت وایرلس خانگی چیست؟

اینترنت وایرلس خانگی چیست؟

سرویس وایرلس خانگی یکی از انواع سرویس هایی است که توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت در اختیار کاربران قرار می دهد و مزیت آن عدم نیاز به بستر های مخابراتی و خطوط تلفنی و سرعت پایدار این سرویس می باشد بنابراین مشکل افرادی را که امکان برخورداری از سرویس هایی مانند ADSL را ندارند را به راحتی برطرف کرده و سیگنال های با کیفیت اینترنت را در اختیار آنها قرار خواهد داد.