تالار مقالات بروز تکنولوژی

پهنای باند اختصاصی چیست 2023|مزایای پهنای باند اختصاصی

5/5 - (1 امتیاز)

پهنای باند اختصاصی چیست و چرا باید در مورد آن بدانید؟

اینترنت فوق پرسرعت تک‌نت با ارائه پهنای باند اختصاصی ظرفیت بالا، تاخیر پایین و کیفیت مورد نظر سازمان‌ها و ادارات را تامین کرده است. به این ترتیب امکان دسترسی به یکی از بهترین سرویس‌های اینترنت که یک پهنای باند مختص هر مشترک در اختیار او قرار می‌دهد، برای سازمان‌ها فراهم شده است. شرکت تک‌نت در این سرویس پهنای باند ارسال و دریافت اطلاعات را به صورت متقارن مطابق با درخواست مشتریان ارائه می‌دهد. در حقیقت یک مشترکِ پهنای باند اختصاصی با پرداخت هزینه بالاتر نسبت به مشترکان پهنای باند اشتراکی از پهنای باندی که بر اساس نیاز او انتخاب شده و تنها به خودش اختصاص دارد بهره می‌برد.

- جشنواره اینترنت پرسرعت بین المللی -

پهنای باند اختصاصی چیست

پهنای باند اختصاصی  چیست؟

اینترنت dedicated چیست؟  پهنای باند اختصاصی  به حجم داده ای اشاره دارد که می تواند در یک زمان از طریق یک شبکه کامپیوتری یا اتصال به اینترنت ارسال شود. به عنوان مثال، در مورد اینترنت، استفاده از خدمات ارائه شده توسط DSL یا مودم کابلی معمولاً پهنای باند بیشتری را نسبت به زمانی که از اتصال شماره گیری استفاده می کنید که از طریق خط تلفن به اینترنت دسترسی دارید، ارائه می دهد. هرچه مقدار پهنای باند بیشتر باشد، داده های بیشتری می تواند در یک زمان معین از طریق آن منتقل شود و در نتیجه اتصال سریعتر انجام شود.

پهنای باند اختصاصی متناسب با نیاز کدام نهادهاست؟

از آنجا که برخلاف اینترنت td lte نامحدود ، گیمینگ، اینترنت نامحدود وایرلس، وایرلس خانگی مانند اینترنت پرسرعت  ADSL عمدتا سازمان‌ها و ادارات مشترکان اصلی پهنای باند اختصاصی اینترنت پرسرعت تک‌نت هستند، این سرویس تحت عنوان «اینترنت سازمانی» نیز شهرت یافته است. اما در حقیقت تنها سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ نیستند که می‌توانند از پهنای باند اختصاصی استفاده کنند. این سرویس برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی، فروشگاه‌ها، کارگاه‌های بزرگ و کارخانه‌ها، بانک‌ها و نهادهای مالی دیگر از جمله موسسات مالی و اعتباری نیز کارآمد است. البته قانونی وجود ندارد که طبق آن پهنای باند اختصاصی برای کاربران خانگی قابل استفاده نباشد. حتی در مواردی ممکن است صاحب یک کسب و کار خانگی نیاز مبرمی به پهنای باند اختصاصی احساس کند و آن را سفارش بدهد. کسانی که به اصطلاح Home Office هستند و از منزل کارهای خود را انجام می‌دهند نیز ممکن است به این سرویس احتیاج پیدا کنند. در مجموع پهنای باند اختصاصی در این موارد کارآمد خواهد بود.

 • وقتی ترافیک کاربران اینترنت بالاست.
 • زمانی که برقراری ارتباط میان شعبات مختلف یک سازمان، شرکت و … مد نظر است.
 • در شرایطی که استفاده از تلفن ثابت اینترنتی موسوم به NGN مورد نیاز است.
 • زمانی که برگزاری کنفرانس‌های ویدئویی جزو سیاست‌های اصلی یک سازمان است.
 • وقتی Backup گرفتن یا تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات طی دوره‌های منظم مورد نیاز است.

سفارش سرویس پهنای باند اختصاصی چگونه انجام می‌شود؟

برای سفارش پهنای باند اختصاصی بهتر است از مصرف تقریبی ماهانه اینترنت مجموعه خود و پهنای باند مورد نیازتان جهت ارسال و دریافت داده‌ها مطلع باشید. البته اگر این اطلاعات را ندانید نیز خللی در کار به وجود نمی‌آید. محاسبه میزان اینترنت مصرفی و پهنای باند مورد استفاده از سوی سرویس‌دهنده اینترنت فعلی شما اصلا کار سخت و پیچیده‌ای نیست. حتی بسته به سیاست‌های شرکت سرویس‌دهنده می‌توانید با مراجعه به پنلی که در سایت سرویس‌دهنده دارید، ریز مصرف و مشخصات سرویس خود را در بیاورید. اما موضوع مهم دیگر این است که پیش از راه‌اندازی سرویس پهنای باند اختصاصی باید امکان‌سنجی در محل صورت بگیرد.

پهنای باند اختصاصی چیست

ارزیابی مشاوره سرویس پهنای باند اختصاصی در محل

در این مرحله کارشناسان سرویس‌دهنده از جمله شرکت اینترنت پرسرعت تک‌نت جهت ارزیابی محیطی و ارائه مشاوره لازم در محل سازمان یا هر نهاد دیگری که نیازمند سرویس پهنای باند اختصاصی است، حضور می‌یابند. پس از امکان‌سنجی فنی، انتخاب بسته پهنای باند مناسب، امضای قرارداد و طی روال مالی مرسوم شرکت اینترنت پرسرعت تک‌نت راه‌اندازی سرویس پهنای باند اختصاصی در مدتی کوتاه – معمولا طی 72 ساعت- صورت می‌پذیرد. البته پشتیبانی این سرویس پس از نصب تجهیزات فنی و راه‌اندازی آن نیز حائز اهمیت است. مشترک حق دارد که از یک پشتیبانی شبانه‌روزی در تمام روزهای هفته حتی ایام تعطیل برخوردار باشد.

در تک نت بخوانید:علت وصل نشدن لپ تاپ به وای فای

- اعطای نمایندگی فروش تک‌نت -

پشتیبانی پهنای باند اختصاصی چیست؟

اینترنت و جریان اطلاعات در جهان تعطیلی بردار نیست، به همین علت ممکن است در روزهای تعطیل نیز بروز یک مشکل بتواند خسارت زیادی برای یک مجموعه به بار بیاورد. یک سرویس‌دهنده استاندارد باید پشتیبانی کامل و 24 ساعته همچنین استفاده از کارشناسان خبره جهت رفع مشکل مشترکان طی کوتاه‌ترین زمان ممکن را همواره در راس سیاست‌های خود قرار بدهد. علاوه بر اینها شرکت ارائه‌دهنده سرویس باید پاپ سایت‌ها یا به زبان ساده‌تر پایگاه‌های متعددی در سراسر کشور و پهنه جغرافیایی وسیع داشته باشد. مواردی که همه توسط شرکت تک‌نت ارائه می‌شوند و در اولویت سیاست‌های کاری و توسعه‌ای این مجموعه قرار دارند.

پهنای باند اختصاصی برای گیم

معمولا گیمرها نسبت به سرعت اینترنت و قطعی  آن حساسیت ویژه ای دارند. به همین دلیل اکثرا به دنبال اینترنت گیمینگ  با سرعت مناسب هستند. بنابراین میتوان گفت اینترنت گمیینگ  یک اینترنت با پهنای باند اختصاصی برای گیم است که میتوند تمام نیازی های گیمرها را رفع کند.

مزایای پهنای باند اختصاصی در مقایسه با پهنای باند اشتراکی

نخستین مزیت استفاده از پهنای باند اختصاصی به جای پهنای باند اشتراکی کاملا بدیهی است. وقتی یک مسیر اختصاصی برای خودتان داشته باشید، سریع‌تر به مقصد می‌رسید و در ترافیک حضور دیگران گرفتار نخواهید شد. اما اگر بخواهیم مزیت‌های استفاده از پهنای باند اختصاصی برای سازمان یا هر کسب و کار را لیست کنیم، می‌توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • امنیت بالای بستر ارتباطی انتقال‌دهنده داده‌ها
 • عدم محدودیت در حجم اینترنت قابل استفاده
 • عدم وابستگی سرویس پهنای باند اختصاصی به خط تلفن ثابت و مخابرات
 • برابری و تقارن سرعت‌های دانلود و آپلود
 • امکان ارائه اینترنت، اینترانت و شبکه مجازی پرسرعت متقارن بر بستر پهنای باند اختصاصی
 • امکان مدیریت و مانیتورینگ پهنای باند مصرفی
 • دسترسی به Static Valid IP در هر زمان و به تعداد مورد نیاز مشترک
 • امکان ارائه خدمات ویژه از جمله BGP و VOIP
 • تضمین اختصاص مجموع عرض باند خریداری شده به مشترک از سوی شرکت اینترنت پرسرعت تک‌نت

تفاوت اینترنت اشتراکی و اختصاصی را اینجا بخوانید

پهنای باند اختصاصی برای گیم

پهنای باند اینترنت یکی از موارد بسیار مهمی است که  از نظر گیمرها از نان شب واجب تر است!از آنجا که میزان پهنای باند اختصاصی  با افزایش سرعت دانلود  و اپلود ارتباط مستقیمی دارد بسیاری از گیمرها برای فرار از  لتنسی و  پینگ  از شرکت های ارائه دهنده اینترنت پهنای باند اختصاصی برای گیم استفاده میکنند. سرویس اینترنت گیمینگ تک نت با ارائه پهنای باند اختصاصی به گیمرها این امکام را فراهم نموده با قیمت به صرفه تجربه بازی  بدون لگ و پینگ  را داشته باشید.

در تک نت بخوانید:لیست بهترین روشهای اتصال گوشی به لپ تاپ

 

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که می‌تواند به میزان زیادی روی تجربه گیمینگ شما تاثیرگذار باشد مسئله پهنای باند اختصاصی است. برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت امروزه چنین پهنای باندی را در اختیار شما قرار می‌دهند که این مسئله می‌تواند سرعت دانلود و آپلود شما را به میزان زیادی بهبود داده و به طور مستقیم روی پینگ بازی شما نیز تاثیرگذار است. یکی از بهترین شرکت‌هایی که امروزه این خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد شرکت ما است که پهنای باند اختصاصی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. شما می‌توانید از این پهنای باند اختصاصی برای افزایش سرعت اینترنت خود استفاده کنید. فراموش نکنید که این پهنای باند اختصاصی با مناسب‌ترین قیمت ممکن و بالاترین کیفیت به شما ارائه می‌شود. به همین علت استفاده از آن برای افرادی که به طور تخصصی در زمینه گیمینگ فعالیت دارند مزایای زیادی را خواهد داشت.

در تک  نت بخوانید: معرفی سه روش برای هک کلش آف کلنز

پیشنهاد نهایی

پهنای باند اختصاصی شرکت سرویس‌دهنده اینترنت پرسرعت تک‌نت یک مدل ویژه و کارآمد برای هر کسب و کار و فعالیتی است که نیاز به تبادل اطلاعات در سریع‌ترین زمان ممکن با کم‌ترین افت سرعت دارد. پهنای باند اختصاصی یک سرعت پایدار و متقارن برای دانلود و آپلود اطلاعات فراهم می‌کند و یکی از مطمئن‌ترین انواع سرویس‌های موجود برای فعالیت‌های تجاری و سازمانی است. به دلیل وجود زنجیره‌ای از پهنای باند حتی در پیک مصرف نیز خللی در سرعت تبادل اطلاعات پهنای باند اختصاصی پدید نخواهد آمد. بر همین اساس پهنای باند اختصاصی که بر بستر ارتباطات رادیویی، فیبر نوری و VPLS قابل ارائه است؛ یک انتخاب مطمئن و توصیه‌شده از سوی مهندسان فناوری اطلاعات به حساب می‌آید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رابطه با پهنای باند اختصاصی با شماره تلفن سراسری 1543 یا شماره ۰۲۱۴۵۵۷۴۴۴۴ تماس حاصل فرمایید.

 

مرا را در بهبود مقالات یاری کنید.

با نظردهی ما را در تکمیل مقالات یاری کنید.

می‌دونستی با شرکت در جشنواره بهاره تک‌نت
می‌تونی هم جایزتو انتخاب کنی 

هم اینترنت بدون محدودیت بگیری؟
close-link