تالار مقالات بروز تکنولوژی

5 منبع رایگان دریافت پروکسی چیست ؟| انواع پروکسی رایگان

5/5 - (7 امتیاز)

5 منبع رایگان پروکسی چیست و چه کاربردی دارد؟ 🧐 امروزه کاربران ایرانی برای دور زدن محدودیت‌هایی که برخی از وبسایت‌ها برای ایرانی‌ها ایجاد کرده‌اند، از پروکسی‌ها و یا فیلتر شکن‌ها استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است که استفاده کردن از پروکسی‌ها و برخی از فیلتر شکن‌ها، کاربران را در مقابل حمله هکرها و برخی از بدافزار ها ایمن نگه میدارد.

حال سوالی که ممکن است برای هر کاربر اینترنتی پیش بیاید این است که پروکسی چیست و چه کاربردی دارد؟ و اینکه تفاوت های بین پروکسی و فیلتر شکن در چیست؟ اگر شما نیز میخواهید پاسخ این سوالات را دریافت کنید، حتما تا پایان این مقاله با تک نت همراه باشید؛ چراکه در این مقاله قصد داریم به صورت جامع به این موارد بپردازیم! 💥

- جشنواره بهاره -

مقاله پشنهدی :  اکسس پوینت چیست ؟

💡پروکسی چیست؟

ابتدا به این سوال پاسخ بدهیم که پروکسی چیست؟

درواقع پروکسی نرم افزاری است که بین اینترنت و کاربران قرار میگیرد. دلیل تشکیل پروکسی این بوده است که از یک خط اینترنت به بیش از یک نفر اختصاص پیدا کند، اما بعد از گذشت زمان، امکانات زیادی به پروکسی ها اضافه شد؛ به طوری که کاربران خیلی فراتر از اشتراک گذاشتن خطوط اینترنتی از پروکسی ها بهره می‌برند! 💥

به صورت کلی پروکسی ها در چند حیطه مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که عبارتند از:

 • اشتراک گذاری یک خط اینترنت برای چند کاربر به منظور کاهش هزینه ها و ایجاد امنیت بیشتر برای کاربران
 • استفاده از نقش FIREWALL در سایت های اینترنتی
 • استفاده به عنوان Caching اطلاعات
 • و….

💡3 مزیت طلایی پروکسی چیست؟

بد نیست در ادامه مطلب پروکسی چیست به مزایای استفاده کردن از پروکسی‌ها اشاره کنیم. پروکسی ها مزایای مختلفی داررند که در ادامه به مهمترین این موارد می‌پردازیم:

پروکسی امنیت آی پی شما را تامین میکند!

زمانی که شما به عنوان یک کاربر عادی در سطح اینترنت جستجو می‌کنید و وارد سایت‌های مختلف می‌شوید، در این صورت Public IP شما برای همه قابل دیدن است و نحوه فعالیت شما در سایت‌های مختلف نیز قابل بررسی و آنالیز است. اما زمانی که شما از پروکسی استفاده می‌کنید، IP سیستم شما دیگر قابل مشاهده نیست و به جای آن IP پروکسی قابل دیدن است و در این صورت، امنیت شما به عنوان کاربرد در سطح اینترنت بیشتر می شود.

اگر میخواهید در مورد ترفندهای جلوگیری هک وای فای بدانید کلیک کنید.

دسترسی به اینترنت پرسرعت با پروکسی

استفاده از پروکسی‌ها سرعت دسترسی شما را به وبسایت‌ها بیشتر می‌کند. این اتفاق به دلیل این است که وقتی یک کاربری از طریق پروکسی به یک سایتی مراجعه می کند، پروکسی سرور، اطلاعات آن وبسایت را در خود ذخیره می کند و در این صورت اگر یک کاربرد دیگر با استفاده از همان پروکسی وارد آن سایت شود، پروکسی سرور بدون اینکه به اینترنت مراجعه کند، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربر جدید قرار میدهد و این اقدام باعث بالا رفتن دسترسی کاربران به وبسایت ها می شود و همچنین در پهنای باند نیز صرفه جویی رخ می دهد.

قابلیت مانیتور میزان فعالیت کاربران

از طریق پروکسی سرورها، مدیران شبکه این امکان را دارند که میزان فعالیت و رفتار کاربران را در سایت‌های مختلف مشاهده و آنالیز کنند و در صورت نیاز حتی می توانند کاربران را برای دسترسی به برخی از سایت ها از طریق بلاک کردن، جلوگیری کنند.

💡انواع پروکسی ها کدامند؟

حالا که فهمیدیم پروکسی چیست و چه مزایایی دارد، بد نیست به سراغ انواع پروکسی ها بپردازیم. پروکسی ها نیز خودشان به چندین دسته تقسیم بندی می شوند و هر کدام خود کارایی متفاوتی دارند. در ادامه به برخی از پروکسی ها و کاربردهایی که دارد می پردازیم:

 1. پروکسی کش: این پروکشی جهت caching اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. وب پروکسی: از این پروکسی برای جلوگیری از نفود هکر ها استفاده می شود و همچنین برای تغییر فرمت وب پیج ها کاربرد دارد.
 3. Access control Proxy: از این پروکسی برای ضبط کردن اطلاعات و عملکرد کاربران در شبکه های محلی استفاده می شود.
 4. Anonymizing Proxy: این پروکسی برای مخفی نگه داشتن اطلاعات کاربری که متقاضی اطلاعات است، استفاده می شود.
 5. Hostile Proxy: این پروکشی به صورت معمول توسط نفوذگران به شکل یک نرم افزار در یک سروری نصب می شود تا کاربران را به صورت کامل آنالیز کنند و کل فعالیت های آنها را شنود کنند.

💡 تفاوت فیلترشکن و پروکسی چیست ؟

با وجود اینکه عملکرد پروکسی‌ها با فیلترشکن‌ها تقریبا شبیه به یکدیگر است؛ اما تفاوت‌هایی عملکردی به این دو دیده می شود. به صورت جامع، هم پروکسی و هم فیلترشکن آدرس‌های IP و هویت کاربران را در سطح اینترنت تا جایی که امکان داشته باشد، مخفی نگه می‌دارد. اما تفاوت‌ بارزی که بین فیلترشکن و پروکسی وجود دارد، این است که فیلتر شکن ها تمامی ترافیک‌های اینترنت کاربران را رمز گذاری می کند اما پروکسی ها اطلاعات کاربران را کد گذاری نمی کند. در ادامه قصد داریم به صورت عمیق تر به تفاوت بین پروکسی و فیلترشکن بپردازیم:

تفاوت فیلترشکن و پروکسی در امنیت

اولین تفاوت مهم بین فیلترشکن‌ها و پروکسی‌ها در تامین امنیت است. لازم به ذکر است که فیلترشکن‌ها نسبت به پروکسی‌ها امنیت بیشتری برای کاربران در سطح اینترنت فراهم می کند. چراکه فیلترشکن‌ها تمامی اطلاعات کاربران را کد گذاری می کنند!

علاوه بر این موضوع فیلترشکن‌ها برای حفظ امنیت کاربران از پروتکل‌های مطمئن تری مانند SoftEthre و OpenVpn استفاده می کنند. اما پروکسی‌ها معمولا از پروتکل‌های دارای SSL برای ایجاد امنیت انتقال داده ها استفاده می کنند.

حفظ حریم شخصی کاربر

دومین تفاوت بین پروکسی‌ها و فیلترشکن‌ها در حفظ حریم شخصی کاربران است. به طور کلی فیلترشکن‌ها نیز در خصوص حفظ حریم شخصی کاربران نسبت به پروکسی‌ها بهتر عمل کرده است؛ چراکه فیلترشکن‌ها تمامی ترافیک اینترنتی کاربران را در سرور های خود کدگذاری می کند و این کار باعث می شود که هیچ سازمان دولتی، هکرها و حتی مالک ISP نیز نتوانند فعالیت های کاربر را در سطح اینترنت رصد کنند! 💥

اما در نقطه مقابل، به دلیل اینکه پروکسی‌ها ترافیک اینترنت را کد گذاری نمی کنند و از طریق پروتکل های SSL ارتباط برقرار می کنند، از امنیت ضعیف ترین نسبت به فیلترشکن‌ها برخوردارند.

اهمیت مودم فیبر نوری چیست ؟ این مقاله را از دست ندهید

سرعت فیلترشکن و پروکسی

به دلیل اینکه سرورهای پروکسی درخواست‌های بسیار زیادی را دریافت می کنند، بسیار شلوغ هستند و در هنگام اتصال به پروکسی دچار افت سرعت می شود. اما سرویس های فیلتر شکن به دلیل اینکه ترافیک دریافتی را کد گذاری می کنند، تا حدی باعث افزایش پینگ و کاهش سرعت اینترنت کاربران نیز می شود. بنابراین اگر کاهش پینگ جز اولویت های شماست پروکسی باید گزینه اول شما باشد. ناگفته نماند که فاصله بین کاربرها و سرورها نیز تاثیر قابل توجهی در تغییر سرعت اینترنت چه در پروکسی ها و چه در فیلترشکن ها دارد.

بهترین فیلتر شکن ها برای پابجی موبایل

بازی موبایل PUBG، قابل دانلودترین بازی بتل رویال، در برخی از کشورها مانند چین، هند، بنگلادش، اردن، پاکستان، افغانستان و نپال ممنوع است.

- اعطای نمایندگی فروش تک‌نت -

در کشورهای دیگر مانند کره و ژاپن، نسخه جهانی موبایل PUBG بسته شد و در عوض نسخه های بومی سازی شده بازی منتشر شد. بازیکنان خارج از کره و ژاپن قادر به دانلود و یا بازی بازی های محلی نیستند.

با این حال، یک راه مطمئن برای دور زدن این ممنوعیت ها و محدودیت های جغرافیایی بازی موبایل PUBG وجود دارد – استفاده از VPN برای تغییر مکان مجازی و دسترسی به بازی های مسدود شده و سایر سرگرمی ها. علاوه بر این، یک VPN همچنین می تواند به جلوگیری از کاهش سرعت ISP و کاهش پینگ کمک کند. و اگر این کافی نیست، می توانید پوسته ها و سلاح های انحصاری نیز دریافت کنید

5 بهترین VPN موبایل PUBG:

 • NordVPN
 • Surfshark
 • IPVanish
 • PureVPN
 • ProtonVPN

 اگر بدنبال کاهش پینگ پابجی هستید حتما این مقاله را بخوانید!

💡لیست 5 سایت ارائه دهنده پروکسی رایگان

در ادامه مطلب قصد داریم وبسایت هایی برای شما معرفی کنیم که بتوانید از این وبسایت‌ها پروکسی‌های رایگان و باکیفیت را دریافت کنید واگر شما نیز قصد استفاده کردن از پروکسی های رایگان را دارید، ادامه مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید!

HMA بهترین منبع دریافت پروکسی رایگان

سایت HMA یکی از بهترین سایت هایی است که برای دریافت رایگان پروکسی می توانید استفاده کنید. ناگفته نماند که این سایت دو نوع سرویس ارائه میدهد؛ یکی VPN و دیگری وبسایت. از این سایت می توانید بدون دسترسی به IP شخصی، وارد سایت هایی شوید که برای کاربران ایرانی مسدود است. لازم به ذکر است که از دیگر امکانات این سایت، صادر کردن گواهینامه SSL است.

پروکسی سرو

Dontfilter حافظ امنیت کاربران

این سایت  دریافت پروکسی رایگان که به عنوان حفظ اطلاعات شخصی کاربران معروف است، پروکسی های با کیفیتی را ارائه می دهد. نوار آدرس این وبسایت گزینه های لازم و مفیدی در اختیار کاربران قرار می دهد که در نگاه اول متوجه متفاوت بودن این سایت با سایت های دیگر می شوید.

پروکسی سرور

kProxy از اطلاعات کاربران محافظت میکند

وبسایت KPROXY یکی از بهترین وبسایت هایی است که در جهت ارائه پروکسی فعالیت می کند و در بین لیست ما قرار گرفته است. این سایت با روش های ناآشنا از اطلاعات کاربران به خوبی محافظت می کند و در نتیجه می توانید از ایمن بودن جزئیات و اطلاعات خود مطمئن باشید.

پروکسی چیست

Webproxy.net  قابل اعتماد ترین منبع پروکسی

این وبسایت که بسیار قابل اعتماد است، این امکان را برای کاربران می دهد که کاملا ناشناس باقی بماند، در حالی که در صفحات دیگر سایت ها حضور دارد. این وبسایت یک آدرس IP فوری به کابران اختصاص می دهد که در باز شدن سریع وبسایت ها بسیار کمک می کند.

💡تنظیمات پروکسی در اندروید را چگونه انجام دهیم؟🧐

یکی از امکانات جالب گوشی های اندروید تعریف کردن پروکسی برای هر وای فای است. به طوری که تنظیمات پروکسی در موبایل اندروید ترافیک ایجاد شده توسط مروگرها را به سمت سرور پروکسی ارسال می کند. در ادامه قصد داریم به تنظیمات پروکسی در اندروید بپردازیم:

برای تنظیم پروکسی در اندروید کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به قسمت تنظمیات موبایل اندروید بروید.
 • در قسمت وای فای موبایل لیستی از وای فای های موجود را مشاهده می کنید
 • روی وای فای مورد نظر مراجعه کنید و انگشت خود را چند ثانیه روی آن نگه دارید.
 • با باز شدن یک صفحه، گزینه Modify Network را انتخاب کنید.
پروکسی چیست

لازم به ذکر است که برای اینکه بتوانید تنظیمات پروکسی را روی گوشی اندروید خود انجام دهید، باید به اینترنت وای فای متصل شده باشید. اگر به وای فای متصل نیستید، حتما متصل شوید و ادامه مطلب را مطالعه کنید. اگر با اینترنت گوشی خود مشکل درید قبل از هر چیز حتما تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ خود را چک کنید!

 • قسمت Advanced Options را انتخاب کنید و بعدا روی گزینه Proxy ضربه بزنید.
 • بعد از انتخاب گزینه Proxy یکی از گزینه های Manual یا Proxy Auto-Config را انتخاب کنید.
پروکسی چیست

گزینه Proxy Auto-Config: بعد از انتخاب این گزینه، از شما یک آدرس پروکسی را درخواست می کند که این کد ها معمولا با پسوند PAC هستند. در این قسمت شما بایستی کدی که از طرف ارائه دهنده پروکسی به شما داده شده است را وارد کنید.

پروکسی چیست

گزینه Manual: با انتخاب این گزینه باید تنظمیات پروکسی را به صورت دستی انجام دهید. در این حالت باید نام آدرس پروکسی خود را در کادر Proxy Host Name و در کادرهای بعدی IP و پورت سرور خود را وارد کنید.

پروکسی چیست

بعد از انجام مراحل بالا، گزینه Save را بزنید. در این صورت کار تمام است و شما توانستید با موفقیت تنظمیات پروکسی 

گوشی اندروید خود را به پایان برسانید.

💡غیرفعال کردن Proxy اینترنت دیتا

گاهی اوقات ممکن است این تصمیم را بگیرید که پروکسی را از اندروید و اینترنت دیتا خود حذف کنید. برای این کار کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید و اقدام به حذف کردن پروکسی کنید:

پروکسی چیست
 • به قسمت تنظمیات برود و بعدا یکی از گزینه های Cellular networks یا Mobile networks را انتخاب کنید.
 • در این مرحله گزینه Access point names را انتخاب کنید
 • در صفحه باز شده روی گزینه Access point ضربه بزنید.
 • در این مرحله کافیست گزینه Proxy را انتخاب کنید و بعدا منوی سه نقطه ای را انتخاب کنید
 • در این حالت با انتخاب گزینه Delete Proxy کار تمام است.
 • در پایان گزینه Seve را انتخاب کنید تا تغییرات لازم برای همیشه ذخیره شود.

💡سخن پایانی:

در این مقاله از تک نت به پاسخ سوال پروکسی چیست و چه کاربردی دارد پرداختیم و اطلاعات کافی در مورد  پروکسی رایگان پرسرعت بیان کردیم. همچنین در این مقاله منابعی برای دریافت پروکسی رایگان نیز معرفی کردیم که می توانید با خیال راحت از این منابع استفاده کنید. چنانچه در بخش تنظمیات پروکسی اندروید سوالی یا مشکلی دارید، حتما در بخش نظرات آن را مطرح کنید تا کارشناسان تک نت پاسخ سوالات شما را در کمترین زمان ممکن ارائه دهند. 💥

مرا را در بهبود مقالات یاری کنید.

با نظردهی ما را در تکمیل مقالات یاری کنید.