تالار مقالات بروز تکنولوژی

بهترین روش های افزایش سرعت اینترنت adsl مخابرات 2022

بسیاری از کاربرانی که از اینترنت پرسرعت adsl  استفاده می‌کنند، در مواقعی ممکن است با اختلالاتی رو به رو شوند و به دنبال روش‌هایی باشند که به افزایش سرعت اینترنت adsl  می‌انجامند. اینترنت ADSL یا Asymmetric Digital SubscriberLine به خطوط دیجیتالی مشترکی گفته می‌شود که بر یک بستر ابری به انتقال داده‌ها و دریافت داده‌ها می‌پردازد. این گونه از اینترنت با توجه به سرعت خوبی که دارد، هم در محیط‌های شرکتی و هم در محیط‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما در مواقعی این سرعت هم کارساز نیست و باید با اقدامات مختلف، افزایش پیدا کند. با ما در تک نت همراه باشید تا شما را با چگونگی افزایش سرعت این نسل از اینترنت‌ها، آشنا کنیم. 💥

💡سرعت ارسال و دریافت اطلاعات با استفاده از اینترنت adsl

افزایش سرعت مودم adsl

افرادی که به دنبال افزایش سرعت اینترنت adsl  هستند، باید با سرعت اولیه‌ای که این نسل از اینترنت به کاربر ارائه می‌کند هم آشنایی داشته باشند. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که پهنای باند اینترنت adsl  بسیار مطلوب است و انتقال داده‌ها در اولین نسل از این اینترنت، یک مگابایت بر ثانیه بوده است. به مرور زمان، نسل دیگری از adsl  روی کار آمد که دریافت داده‌ها را به هشت مگابایت در ثانیه رسانده بود. از نظر سرعت ارسال، این گونه از اینترنت‌ها حدود یک هشتم سرعت دریافت را برای ارسال در نظر گرفته‌اند. هم اکنون زیرسازی اینترنت ای دی اس ال در دست بهبود است تا مشکلاتی که در افت سرعت این اینترنت دیده می‌شود، از بین بروند.

💡مزیت‌های خطوط ADSL

آیا تا کنون به این فکر کرده‌ا‌ید که اصلا چرا افراد اینترنت adsl  را انتخاب می‌کنند و به دنبال راه‌های افزایش سرعت اینترنت adsl  می‌گردند؟ در ادامه برخی از مزایای این گونه از اینترنت‌ها، آمده‌اند:

·         عدم اشغال کردن خطوط تماس:

زمانی که شما اینترنت ای دی اس ال را به کار می‌بندید، تلفن شما اشغال نمی‌شود. در این صورت شما می‌توانید به صورت همزمان هم از تلفن و هم از اینترنت بهره ببرید و نگران پاسخگویی به مشتریان خود نیز نباشید.

·         کاهش هزینه‌های تماس:

با پیاده سازی اینترنت مذکور، دیگر نیاز نیست که شما هزینه‌های تماس را بپردازید؛ چرا که اصلا تلفن‌های مربوطه متصل نیستند. در این صورت قبضی برای تلفن شما در نظر گرفته نخواهد شد و هزینه‌هایتان کاهش پیدا خواهد کرد.

·         نصب سریع و آسان:

خطوط adsl  جزو آن دسته از خطوطی هستند که برای نصب شدن و ‌مورد استفاده شدن، چندان مشقتی را به کاربر تحمیل نمی‌کنند. شاید همین نصب آسان است که باعث شده است امروزه افراد به این نوع از اینترنت‌ها توجه بیشتری داشته باشند.

·         عدم وجود هزینه‌های اضافه:

با استفاده از ای دی اس ال، شما دیگر هزینه‌های مربوط به آبونمان، عوارض و مالیات را نمی‌پردازید و تنها به ازای اشتراکی که داشته‌اید، هزینه پرداخت می‌کنید.

·         امنیت و پایداری زیاد:

با توجه به این که خطوط  adsl از فیبرهای نوری بهره مند شده‌اند، امنیت بالایی هم دارند و به صورت پایدار می‌توانند اطلاعات را از جایی به جای دیگر انتقال دهند.

💡مقایسه سرعت ADSL

افزایش سرعت مودم adsl

امروزه هر سرویس اینترنت فوق پر سرعتی که روی کار آمده است، ویژگی‌هایی خاص دارد و این خاص بودن باعث شده است که این سرویس‌ها تفاوت‌هایی را هم با هم پیدا کنند. یکی از این ویژگی‌ها، همان میزان سرعت است که در اینترنت ای دی اس ال با سایر اینترنت‌ها، متفاوت است. از نظر سرعت اینترنت adsl نسبت به اینترنت وایرلس از سرعت کمتری برخوردار شده است. با این حال می‌تواند برای کاربرانی که در خانه کار می‌کنند و یا در محیط‌های کاری کوچک به اینترنت وصل می‌شوند، انتخابی بسیار مناسب به شمار بیاید؛ چرا که هزینه‌ها را کاهش داده و ترافیک را کم می‌کند.

Adsl  در واقع انتخابی کم هزینه و کارآمد برای انجام امور روزانه به شمار می‌آید. به همین دلیل ممکن است اینترنت‌های ای دی اس ال نسل اول و نسل دوم را در محیط‌های مختلف ببینید و برای کاربردهای گوناگون این اینترنت را به کار ببندید. ناگفته نماند که شما می‌توانید از اینترنت تکفون تک نت که سرعت فوق العاده‌ای هم دارد، برای انجام امور مختلف خود بهره ببرید.

💡علت کم شدن سرعت اینترنت

کم شدن سرعت اینترنت و به دنبال آن نیاز به شناخت راهکارهایی که به افزایش سرعت اینترنت adsl می‌پردازند، به یکی از دغدغه‌هایی تبدیل شده است که خیلی از کاربران وب را با خود درگیر کرده است. امروزه کم شدن سرعت اینترنت‌های adsl را به وجود آمدن مشکل و اختلال در ساختمان فیزیکی خطوط ای دی اس ال می‌دانند. برای این که این خطوط بر روی تلفن شما نصب شوند، شما به کابل‌هایی نیاز دارید که مشکی رنگ هستند. حال با وصل کردن این کابل‌ها، شما باید مودم را متصل کنید. در انجام این مراحل هر گونه اشتباه می‌تواند به کم شدن سرعت اینترنت منجر شود. از این رو لازم است که زیر نظر افراد متخصص و با راهنمایی مشاورین مجربی همچون مشاورین تک نت، از این خدمات بهره مند شوید.

💡اقدامات لازم برای افزایش سرعت اینترنت adsl

برای این که بتوانید به افزایش سرعت دانلود adsl  بپردازید و یا سرعت آپلود را بالا ببرید، باید با اقداماتی که در ادامه آمده‌اند را انجام دهید:

 • گاهی اوقات نصب نرم افزارهای نامعتبر بر روی یک سیستم سخت افزاری باعث می‌شود که خطوط ای دی اس ال درگیر شوند و سرعت خوبی نداشته باشند. از سوی دیگر، این نرم افزارها در سخت افزار شما ترافیک را به وجود می‌آورند و باعث می‌شوند اینترنت افت سرعت را تجربه کند. اگر متوجه شدید که سرعت اینترنت شما کم شده است، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که توسعه دهندگان نامعتبر آن‌ها را ساخته‌اند را از روی سخت افزار خود حذف کنید.
 • توجه داشته باشید که کابل کشی‌های متصل به adsl همگی صحیح و درست انجام شده باشند. هر گونه اشتباه در این زمینه افت سرعت اینترنت را در پی دارد.
 • همواره سعی کنید که برای افزایش سرعت اینترنت وای فای adsl ، امنیت آن را مورد توجه قرار دهید. اگر پروتکل wps در وای فای شما خاموش نباشد، امکان هک شدن وای فای و به دنبال آن امکان کاهش سرعت اینترنت به وجود می‌آید.
 • گاهی اوقات وصل کردن سیستم نظر سنجی تلفنی یا سیستم‌های تلفنی اینترنتی باعث می‌شوند که فضاهای ابری ترافیک زیادی داشته باشند و در انتقال داده‌ها و دریافت آن‌ها ضعیف عمل کنند که در این صورت باید سیم کشی‌های مربوط به ای دی اس ال و این سیستم‌ها، از هم جدا شوند.

💡آپدیت ویندوز و نرم افزارها، بهترین اقدام برای افزایش سرعت اینترنت adsl

گاهی اوقات افراد برای این که بتوانند به افزایش سرعت adsl بپردازند، به آپدیت کردن نرم افزارها روی می‌آورند. بدون شک یکی از بهترین راهکارها برای این که افت سرعت اینترنت را از بین ببریم این است که نسخه‌های به روزی از برنامه‌های مختلف را بر روی سیستم‌های سخت افزاری خود نصب کنیم. بنابراین باید همواره نرم افزارهای خود را اپدیت کنید.

💡افزایش سرعت اینترنت مخابرات به صورت اتوماتیک

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با اقداماتی اساسی، بتوانند به افزایش سرعت اینترنت adsl مخابرات بپردازند. اغلب برای این که کار شما راحت‌ شود، توصیه می‌شود که این افزایش سرعت را اتوماتیک سازی کنید. بدین صورت که یک سری کدهای دستوری را طراحی کرده و در سیستم خود قرار می‌دهید که این کدها به هنگام روشن شدن سیستم سخت افزاری، بهترین dns  را به صورت خود به خود انتخاب کرده و سپس آن را برای کانکشن شما به کار می‌گیرند. در اینجا است که سرعت اینترنت مخابرات شما هم با افزایشی بسیار فوق العاده مواجه می‌شود. برای این کار شما باید مراحل زیر را دنبال کنید و به صورت اتوماتیک سرعت اینترنت ای دی اس ال را افزایش دهید:

 • ابتدا برنامه‌ی خاصی که مد نظرتان هست و مخصوص سرعت دادن به اینترنت است را نصب کرده و آن را اجرا نمایید. حال باید بر روی دکمه‌ای به نام دکمه Options کلیک کنید.
 • در این مرحله، وارد بخش تنظیمات شوید و تیک Star DnsJumper on system startup را فعال نمایید. این کار بسیار ساده و آسان است.
 • در این مرحله، پس از فعال کردن تیک فوق، باید تیک دیگری را با نام Apply following parameters at system startup فعال کنید.
 • حال کادری برای شما نمایش داده می‌شود که متن مقابل را باید در این کادر تایپ کنید: exe /T Default

پس از انجام این اقدامات، شما اینترنت مخابراتی خود را از نظر سرعت بهینه سازی کرده‌اید و ارتباطات خود را نیز تسهیل داده‌اید.

💡مراحل افزایش سرعت مودم adsl

افزایش سرعت مودم adsl

برای این که مودم‌های adsl را پرسرعت‌تر کنید، لازم است که مراحل زیر را به صورت مو به مو اجرا کنید:

 • اول از همه با تایپ اعداد مربوطه مودم خود را به اینترنت متصل کنید و سپس مرورگر مودم را باز نمایید.
 • حال باید نام کاربری و کد عبور خود را وارد کنید. در صورتی که نام کاربری و کد عبور خود را نمی‌دانید، می‌توانید از گزینه فراموشی رمز کمک بگیرید.
 • در مرحله سوم باید بر روی نماد نت ورک کلیک کنید و سپس وارد قسمت LAN شوید. در این قسمت بخشی به نام بخش DHCP SERVER وجود دارد که شما باید وارد آن شوید. حال کادرهایی را می‌بینید که باید در این کادرها شماره‌هایی را به شرح زیر قرار دهید:

–  در کادر DNS SERVER1 IP ، شماره: 163.121.128.134

– در کادر IP DNS SERVER2 ، شماره: 163.121.128.135

پس از قرار دادن شماره‌های مربوطه در کادر، بر روی SUBMIT کلیک کنید تا شماره‌های وارد شده به ثبت برسند. به همین راحتی می‌توانید به افزایش سرعت اینترنت مخابرات adsl  مودم خود بپردازید.

💡سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد چگونگی افزایش سرعت اینترنت adsl با شما صحبت کردیم و راهکارهایی را برای بهبود سرعت اینترنت برایتان ارائه دادیم. امروزه بسیاری از کسب و کارها و حتی مشترکین خانگی، به اینترنت‌های پر سرعت نیاز دارند پس لازم است که اقداماتی که سبب افزایش سرعت اینترنت می‌شود را هم یاد بگیرند. ما همچنین در مورد مزایای استفاده از اینترنت‌های ای دی اس ال با شما صحبت کردیم تا با اطلاعات بیشتر و با رضایت و اطمینان خاطر، این خطوط را به کار ببندید. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات لازم در این زمینه و همچنین جهت دریافت خدمات تلفن اینترنتی، با ما در تک نت در تماس باشید. 💥

مقالاتی که شما دوست دارید
مرا را در بهبود مقالات یاری کنید.

با نظردهی ما را در تکمیل مقالات یاری کنید.