تالار مقالات بروز تکنولوژی

بهترین روش های کاهش پینگ بازی گیمرها – راهنمای جامع پینگ پایین بازی

به دنبال انواع روش های کاهش پینگ هستید؟ اگر گیمر هستید و هنگام بازی آنلاین دچار لگی شده اید شاید احتمال دهید ایراد از پینگ بالای اینترنت است..

برای یک گیمر خوب شدن قطعاً به اینترنت با پینگ پایین و پرسرعت نیاز دارید، اما چاره چیست؟ شما باید کاهش پینگ اینترنت را معیار مهمی برای انجام بازی‌های آنلاین خود بدانید. در ادامه با تک نت همراه باشید تا با راهکارهای پایین آوردن پینگ اینترنت آشنا شوید.

کاهش پینگ
کاهش پینگ بازی

دنبال اینترنت مناسب بازی انلاین هستید کلیک کنید!

پینگ چیست؟

به زبان ساده، پینگ اندازه‌گیری مدت زمانی است که رایانه یا دستگاه شما طول می‌کشد تا داده‌ها را از یک سرور خاص در جایی در اینترنت دریافت کند. تصور کنید در جای حیاتی از بازی هستید و ارسال داده‌ها چند ثانیه دچار تأخیر خواهند شد. آنجاست که پینگ بالا را به چشم قاتل می‌بینید.

آیا پینگ صفر امکان پذیر است؟

به‌عنوان یک گیمر تجربه کمترین پینگ ممکن ایده الترین حالت ممکن است، به همین دلیل پینگ پایین بهترین سناریو برای گیمرهاست. متأسفانه، به دلیل قوانین فیزیک، برای ارسال داده به زمان نیاز دارید. حتی اگر بسته شما به طور کامل از طریق  پینگ اینترنت فیبر نوری حرکت کند، نمی‌تواند سریع‌تر از سرعت نور حرکت کند؛ بنابراین اینکه بگوییم پینگ صفر امکان‌پذیر است؟ در واقع دست‌یافتنی نیست. اما به‌واسطه تجهیزات و سخت‌افزار به‌روز و پیشرفته این زمان را می‌توان به حداقل تقلیل داد. برای مثال تک نت با ارائه اینترنت پینگ پایین فرصت خوبی را برای گیمرها فرااهم کرده است تا بتواند بدون قطعی اینترنت گیم موردعلاقه شان را بازی کنند.

شاید تابه‌حال با نرم‌افزار کاهش پینگ و راهکارهای کاهش پینگ برخورد کرده‌اید! در ادامه با روش های کاهش پینگ  آشنا خواهید شد.

۷ راهکار طلایی برای کاهش پینگ چیست؟

احتمالاً اصطلاحاتی را مانند “پینگ پایین” یا “پینگ بالا” شنیده‌اید. مسلماً گیمرها برای تجربهٔ بازی لذت‌بخش‌تر و بدون تأخیر پینگ اینترنت پایین را انتخاب می‌کنند. اگر تابه‌حال پینگ بالا را تجربه کرده‌اید حتماً از تأخیر و قطعی سرور شکایت دارید. پینگ بالا تجربهٔ یک بازی بدون تأخیر و درعوض تجربه یک بازی اینترنت فوق پرسرعت را دربازی‌های آنلاین از بین می‌برد.  بنابراین اگر از تأخیر و کندی اینترنت خود کلافه شده‌اید بهترین کار کاهش پینگ بازی است. اما چگونه می‌توانید پینگ اینترنت را پایین بیاورید؟نگران نباشید در ادامه با 7 راهکار طلایی کاهش پینگ آشنا میشوید.

 

۱.کاهش فاصله برای کاهش پینگ در بازی

  

جالب است بدانید که عواملی مثل کاهش طول و مسیر کابل‌ها، تعداد تجهیزات مابین مسیر و همچنین فاصله بین رایانهٔ شما و مقصد در پایین اوردن پینگ مودم تأثیر گذارند؛ بنابراین اگر کاربر شبکهٔ وای‌فای هستید یکی از عوامل کاهش پینگ و سرعت اینترنت شما افزایش فاصله مابین دیوایس شما (کامپیوتر یا دستگاه بازی) با روتر است.

آیا می‌دانستید که موانعی مانند دیوارها، پله یا سایر موانع فیزیکی قدرت سیگنال وایرلس شما را کاهش می‌دهند و بر پینگ اینترنت شما تأثیر منفی خواهند گذاشت. تنها کافی است این موانع را از سر راهتان بردارید تا متوجه شوید چقدر در بالا بودن پینگ اینترنت می‌تواند تأثیرگذار باشند. اسپید باکس یکی از محصولات تک نت است که گیمرها میتوانند بیرون از ساختمان آن را نصب کنند و این مشکل را دیگر نداشته باشند.

۲. برنامه‌های اضافی  پس زمینه ی دستگاه را ببندید

کاهش پینگ

اینترنت پینگ پایین کلافه‌تان کرده است؟ شاید مرکز پردازش سیستم شما درگیر برنامه‌های در حال اجرای زیادی است و شما اطلاع ندارید و یا فراموش کرده‌اید! این نکتهٔ ساده ایست که می‌تواند در کاهش پینگ در بازی شما تأثیرگذار باشد. از جمله برنامه‌های که تأثیر زیادی بر پهنای باند اینترنت شما دارند و باعث کاهش پینگ  شما می‌شوند، یوتیوب، نتفلیکس، سرویس‌های تورنت و استریم و بازی‌های دیگر هستند. سعی کنید برای داشتن پینگ اینترنت خوب برنامه‌های اضافی را ببندید و دانلودها را متوقف کنید. شاید برنامه‌هایی که به اینترنت نیاز ندارند، پینگ شما را تحت‌تأثیر قرار ندهند؛ اما برای تجربهٔ لذت‌بخش و روان در بازی، حتماً از بسته‌بودن آن‌ها و آزادکردن منابع سیستم مطمئن شوید.

۳ . به‌روزرسانی‌های دستگاه را به تعویق بی اندازید

 به یاد داشته باشید که به‌روزرسانی‌ها را بعداً هم می‌توانید انجام دهید اما فرصت تجربهٔ بازی بدون پینگ را خیر! آز آنجا که به‌روزرسانی‌ها پهنای باند زیادی از اینترنت شما دریافت می‌کنند، پینگ اینترنت شما نیز کاهش میابد. مهم‌تر از همه مراقب آنتی‌ویروس خود باشید زیرا این موارد هر روز آپدیت می‌شوند و مثل زالو به جان پهنای باند شما میفتند. برای جلوگیری از کاهش پینگ اینترنتتان در ویندوز 10 به قسمت اپدیت ویندوز بروید و اپدیتها را متوقف کنید.

۴. برای افزایش سرعت اینترنت و کاهش پینگ نزدیک‌ترین سرور را انتخاب کنید

پینگ پایین

در بازی‌های آنلاین، نزدیک‌ترین سرور به موقعیت مکانی تان را انتخاب کنید تا با کاهش پینگ به بازی خود ادامه دهید. هر سروری که به موقعیت مکانی شما نزدیک‌تر باشد، امکان ارتباط بهتر بین سرور و رایانه شخصی را فراهم می‌کند و بنابراین به کاهش پینگ کمک زیادی می‌کند.

جای نگرانی نیست گیمرها می‌توانند در تمامی بازی‌های آنلاین خودشان سرور را انتخاب کنند. شما می‌توانید نزدیک‌ترین سرور به موقعیت مکانی‌تان را انتخاب و از طریق آن به بازی خود متصل شوید.

  • بسیاری از بازی‌ها به شما امکان می‌دهند سرورهای بازی را بر اساس مکان یا کشور مرتب کنید. این می‌تواند به شما کمک کند به نزدیک‌ترین سرور ممکن متصل شوید.

۵. برای کاهش پینگ اینترنت تعداد دستگاه‌هایی که از Wi-Fi استفاده می‌کنند را کاهش دهید

ناگفته نماند که کاهش تعداد افرادی که از وای‌فای استفاده می‌کنند پینگ خوب برای بازی را فراهم می‌کند. روترها و اتصالات اینترنتی تنها می‌توانند دستگاه‌های زیادی را پشتیبانی کنند و هر دستگاه در حال استفاده سرعت اتصال موجود را کاهش می‌دهد و موجب افزایش پینگ اینترنت می‌شوند.

اگر فکر میکنید ممکن است افرادی بدون اجازه شما به وای فای شما متصل هستند بهترین کار تغییر رمز وای فای است.از طرفی علاوه براینکار نه تنها خیالتان از افزایش سرعت وای فای راحت میشود بلکه به نوعی برای حفظ حریم خصوصی در اینترنت نیز تلاش کرده اید.

آیا روشهای جلوگیری هک وای فای را میدانید ؟ این مقاله را از دست ندهید!

۶. اتصال کابلی  برای کاهش پینگ

پینگ پایین بازی

اتصال کابلی همیشه بهتر از اتصال وایرلس عمل می‌کند. اگر با پینگ پایین مواجه ید دستگاه خود را از طریق کابل اترنت به روتر خود وصل کنید. در غیر این صورت احتمال زیاد مشکل از مودم یا   ISP شماست.

اگر هنوز به‌سرعت اینترنت خود برای تأخیر و کندی بازی شک دارید می‌توانید تست پینگ بدهید!

۷ .تغییر سرویس و شرکت ارائه‌دهندهٔ اینترنت

گاهی کمی مشکل پیچیده‌تر از دنبال کردن راهکارهای کاهش پینگ است! درصورتی‌که راهکارهای گفته شده را انجام دادید و هنوز نتیجه نگرفته‌اید تماس با شرکت ارائه‌دهندهٔ اینترنتتان راه‌حل مناسبی است. شما می‌توانید از آنها بخواهید وضعیت سرویس شما را از نظر موقعیت مکانی و تأخیر بررسی کنند. اگر بعد از تغییرات سرویس‌دهنده هنوز تغییر در پینگ مشاهده نمی‌کنید، بهتر است سراغ راهکارهای دیگر مانند تعویض سرویس‌دهنده بروید .اما پیشگیری بهتر از درمان است! قبل از انتخاب شرکت سرویس‌دهنده اینترنت خود حتماً از سرویس‌های پینگ پایین آنها مطلع شوید و سپس اقدام به خریداری کنید. شرکت تک نت به‌عنوان یکی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنت مخصوص گیم گزینهٔ ایده‌آلی برای گیمرهاست. برای انتخاب سرویس بازی با پینگ پایین همین‌الان کلیک کنید!

آیا میدانید اینترنت مناسب برای گیمرهای چه ویژگی هایی دارد؟کلیک کنید

نتیجه

 در این مقاله با عوامل مهم محیطی و فنی و انواع روش های کاهش پینگ آشنا شدید به‌خاطر داشته باشید که بیشتر اوقات، مشکلات پینگ به‌جای خود بازی، از اتصال ضعیف شبکه ناشی می‌شود و گاهی اوقات، سرور شما ممکن است در آن لحظه با مشکلاتی روبرو شده باشد. اگر بدنبال خرید سرویس گیمینگ هستید ، اینترنت گیمینگ تک نت تجربه لذت بخش بازی آنلاین را بدون لاتنسی با پهنای باند اختصاصی و قطعی اینترنت به شما میدهد.

برای شارژ سریع اینترنت مخابرات خود این مقاله را حتما بخوانید.

آیا تابحال موفق به کاهش پینگ خود شده‌اید؟ با کدام بازی بیشترین مشکل پینگ را داشته‌اید؟ لطفاً تجربیات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

مقالاتی که شما دوست دارید
1 Comment
  1. حسین says

    سلام وقتتون بخیر من این کارایی که گفتید رو انجام دادم، سرویس کاهش پینگ کینگ سرور هم تهیه کردم ولی باز پینگ رو 50 هست، شما راه دیگه ای سراغ دارید؟ وب سایت شما سرویس کاهش پینگ ارائه میدهد؟ و این که پینگم کمتر از 50 میشه؟ من استریم می کنم و پینگ 50 هم برام زیاده می خاستم بدونم شما می تونید کمکم کنید؟

مرا را در بهبود مقالات یاری کنید.

با نظردهی ما را در تکمیل مقالات یاری کنید.