تالار مقالات بروز تکنولوژی

ویژگی های اینترنت خانگی

4.8/5 - (12 امتیاز)

ویژگی های اینترنت خانگی  کدامند؟ برای انتخاب اینترنت منزل چه استانداردهایی را باید رعایت کنیم و چگونه بتوانیم نیاز سنجی کنیم؟ این سوالات ممکن است برای شمایی که قصد دارید اینترنت خانگی را برای منزل خود تهیه کنید، پیش بیاید. به همین دلیل در ادامه مطلب قصد داریم به صورت کامل و قدم به قدم به بررسی  ویژگی های اینترنت خانگی بپردازیم و شما را در این مسیر همراهی کنیم. اگر شما نیز قصد دارید بهترین اینترنت خانگی را تهیه کنید، اما مردد هستید، حتما تا پایان مقاله  تک نت را همراهی کنید.

- جشنواره اینترنت گیمینگ -

ویژگی های اینترنت خانگی

 

بهترین سرویس اینترنت خانگی

چند نوع اینترنت داریم؟ این اینترنت ها چه تفاوت هایی با همدیگر دارند؟ کدامیک از این اینترنت ها می تواند نیاز ما را حل کند؟ در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی انواع اینترنت ها بپردازیم و آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم:

·         اینترنت ADSL

یکی از محبوب ترین اینترنت‌هایی که در حال حاضر در کشور ما به دلیل مقرون به صرفه بودن توسط شرکت‌های مختلف ارائه می شود،  اینترنت خانگی است. لازم به ذکر است که این اینترنت با توجه به اینکه به خط تلفن و سیم کشی های مسی وابسته است، دارای سرعت 24 مگابات برثانیه است. اما نکته قابل توجه این است که بیشتر شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنت فقط می توانند تا 16مگابایت پهنای باند اینترنت ADSL را ارائه دهند.

یکی از پارامترهایی که در کیفیت و سرعت اینترنت ADSL دلالت دارد، فاصله مکانی منطقه شما با مرکز مخابرات است. یعنی هرچقدر فاصله مکانی منطقه شما با مرکز مخابرات بیشتر باشد، کیفیت و سرعت پایین تری در اینترنت شاهد خواهید بود. ناگفته نماند که برای اینکه بتوانید از اینترنت ADSL استفاده کنید، باید دارای خط تلفن باشید و اگر مکان شما دارای خط تلفن نیست، بهتر است به سراغ گزینه های دیگری بروید.

ویژگی های اینترنت خانگی

 

·         اینترنت VDSL

نوع دیگری از اینترنت که امروزه در کشور ما در حال رایج شدن است، اینترنت VDSL است. این اینترنت نیز مانند اینترنت ADSL از یک فناوری ایجاد شده است و کیفیت و سرعت آن رابطه مستقیمی به خط تلفن و کیفیت سیم کشی مسی دارد اما به دلیل تفاوت‌های بسیار ریز باعث شده است که اینترنت VDSL نسبت به اینترنت ADSL سرعت بالاتری داشته باشد.

برای از بین بردن فاصله مکانی با مرکز مخابرات، مخابرات برای منقطه هایی که اینترنت VDSL ارائه می شود، سوئیچ هایی را در آن مناطق نصب کرده است تا بتواند از این روش فاصله بین سرویس گیرنده ها و ارائه دهنده ها را به صفر برساند؛ چراکه با افزایش فاصله بین گیرنده و ارائه دهنده، شاهد افت کیفیت سیگنال و ایجاد نویز در سمت گیرنده می شد.

از نقاط قوت اینترنت VDSL می توانیم به تفاوت اندک سرعت بین آپلود و دانلود اشاره کنیم؛ چراکه سرعت دانلود فایل 300 مگابایت برثانیه است و سرعت آپلود 100مگابایت بر ثانیه است. ناگفته نماند که با توجه به اینکه حجم ارائه شده در اینترنت های VDSL کمتر است اما هزینه اینترنت VDSL نسبت به ADSL بیشتر است. با دانستن این نکته، اینترنت های VDSL فقط برای استرمینگ و مواردی که نیاز به سرعت بالای آپلود دارند، پیشنهاد می شود.

 

·         اینترنت فیبر نوری

نوع دیگری از اینترنت که طرفداران خاص خود را دارد، اینترنت فیبر نوری است. ساختار اینترنت فیبر نوری با دو نوع قبلی کاملا متفاوت است و برای اینکه بتوانید از این نوع اینترنت استفاده کنید، باید مطمئن شوید که منطقه شما دارای سیم کشی فیبر نوری شده است یا نه و طبق تحقیقات و آمارها مشخص شده است که فقط یک درصد مردم ایران از زیرساخت های فیبرنوری بهره می برند.

نکته قابل توجه در مورد سرویس های فیبرنوری این است که این نوع سرویس های هیچگونه وابستگی به فاصله مکانی با مرکز مخابرات ندارد و به همین دلیل افت کیفیت سیگنال و سرعت که در اینترنت های ADSL وجود داشت، در اینترنت‌های فیبرنوری مشاهده نمی شود. ناگفته نماند که سرعتی که در بستر فیبرنوری فراهم شده است یک گیگابایت بر ثانیه است اما این سرعت در ایران به 500 مگابایت برثانیه می رسد.

 

·         اینترنت TD-LTE

از زمانی که  شبکه 4G در ایران رواج پیدا کرد، اینترنت TD-Lite نیز محبوب شد. این نوع اینترنت مشکل سیم کشی و فاصله منطقه با مرکز مخابرات را به طور کامل حل کرده است چراکه کاربران می توانند همیشه از اینترنت پرسرعت بهره ببرند. در حقیقت این نوع اینترنت را می توانیم به اینترنت‌های موبایل نسبت دهیم، به دلیل اینکه با تهیه یک مودم مناسب با شبکه TD-Lite و استفاده از یک سیم کارت اینترنت ثابت، به اینترنت های پرسرعت وصل شد و مراحل پیچیده و سخت هماهنگی با مخابرات و بررسی کیفیت سیم کشی و …. را  دور زد!

لازم به ذکر است که قبل از اینکه این سرویس را تهیه کنید، حتما باید مطمئن شوید که منطقه شما این نوع اینترنت را پوشش میدهد یا نه؟ آیا منطقه شما در وسط امواج قرار دارد یا در کناره‌ها! این موارد باعث تفاوت در کیفیت و سرعت دریافتی اینترنت می شود. همچنین ناگفته نماند که حداقل سرعت ارائه شده در این سرویس 80 مگابایت برثانیه است که در حالت معمول می توان بین 40 الی 60 مگابایت برثانیه را تجربه کنید. برای همین پیشنهاد میکنیم حتما بهترین ارائه دهنده سرویس اینترنت را انتخاب کنید .

 

ویژگی های اینترنت خانگی

- اعطای نمایندگی فروش تک‌نت -

معیارهای انتخاب بهترین سرویس‌دهنده اینترنت خانگی

معیار انتخاب بهترین اینترنت خانگی کدام است؟ امروزه اینترنت های ADSL به دلیل اینکه از مزایای زیادی نسبت به سایر اینترنت ها برخوردارد است، بیشتر افراد برای منزل خود از اینترنت های ADSL استفاده می کنند و این بدین منظور نیست که سایر اینترنت ها از مزایای زیادی برخوردارد نیستند بلکه اینترنت‌های ADSL برای مصارف خانگی مقرون به صرفه تر است و می تواند نیاز افراد را حل کند. اما اگر می خواهید بین انواع اینترنت ها، اینترنت مناسب خودتان را انتخاب کنید، کافیست که به معیارهایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، دقت کنید:

1.      کارایی اینترنت

اولین معیار، نوع مصرف شما از اینترنت است. اگر قصد دارید برای مشاهده فیلم های آنلاین یا انجام بازی های ویدیویی، اقدام به خرید اینترنت کنید، در این صورت باید سرویسی را انتخاب کنید که دارای سرعت بالاست اما اگر می خواهید به اینترنت فقط دسترسی داشته باشید تا بتوانید به مرورگر یا شبکه های اجتماعی سر بزنید، در این صورت سرویس هایی که سرعت متوسطی دارند، می تواند جوابگوی نیاز شما باشد. لازم به ذکر است که این مورد را با کارشناسان تک نت مطرح کنید، چراکه می توانند شما را در انتخاب بهترین اینترنت خانگی راهنمایی کنند.

2.      سرعت اینترنت

دومین معیار انتخاب اینترنت مناسب، سرعت است؛ چراکه یکی از اساسی ترین ومهمترین معیار ها به شمار می رود. ناگفته نماند که میزان سرعتی که در هنگام خرید برای شما بیان می کنند، با سرعتی که دریافت خواهید کرد، متفاوت خواهد بود و این تفاوت به دلیلی فاصله منطقه شما با مرکز مخابرات و همچنین کیفیت سیم کشی و زیر ساخت های مرکز مخابرات بستگی دارد.

 

3.      هزینه اینترنت

سومین معیار برای خرید بهترین اینترنت خانگی، هزینه سرویس های اینترنت است چراکه بسیاری از افراد به دنبال بسته ها و سرویس هایی هستند که از لحاظ مالی مقرون به صرفه باشد و همچنین بتواند نیاز هایشان را برطرف کند. ناگفته نماند که اینرتنت های ADSL امروزه به دلیل مقرون به صرفه بودن از محبوبیت بیشترین بین کاربران برخوردار هستند.

 

4.      میزان حجم مورد نیاز

یکی دیگر از معیارهایی که برای خرید اینترنت خانگی باید به آن توجه کنید، میزان حجم مصرفی است. در ابتدا باید میزان مصرف خود را مشخص کنید چون اکثر افراد در ابتدا حجم بیشتری را دریافت می کنند در حالی که میزان مصرف بسیار کمتری دارند و این باعث ایجاد هزینه های گزاف و بیهوده می شود.

 

ویژگی های اینترنت خانگی
ویژگی های اینترنت خانگی

قبل از ثبت نام اینترنت چه باید کرد؟

تا این مرحله از انواع اینترنت و معیارهای خرید بهترین اینترنت خانگی آشنا شدید. در ادامه نکاتی که قبل از تهیه اینترنت باید آنها را در نظر بگیرید آورده شده است تا بتوانید یک تجربه خرید خوب را داشته باشید.

پرای مطالعه پهنای باند اختصاصی چیست کلیک کنید.

 

1.      سنجش کیفیت اینترنت در منطقه

همانطور که می دانید سرعت و کیفیت اینترنت، به میزان فاصله منطقه شما با مرکز مخابرات بستگی دارد؛ به همین دلیل آشنایان شما ممکن است از کیفیت و سرعت شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت خود رضایت داشته باشد اما شما تجربه نامطلوبی از همان سرویس داشته باشید. به همین دلیل قبل از خرید، حتما با ISP مورد نظر خود تماس بگیرید و اطلاع پیدا کنید که در منطقه شما چه نوع سرویس هایی را ارائه میدهند و سپس اقدام به خرید کنید.

ویژگی های اینترنت خانگی

2.      خرید بسته تستی یک ماهه

در ابتدا از خرید اشتراک های طولانی مدت پرهیز کنید چراکه ممکن است از کیفیت اینترنت خریداری خود رضایت کافی نداشته باشید و این باعث ایجاد هزینه های بیهوده می شود. پیشنهاد می شود که در ابتدا سرویس یک ماهه را خریداری کنید تا سرعت و کیفیت اینترنت دریافتی را مشاهده کنید و در صورت رضایت، اقدام به خرید اشتراک های طولانی مدت بکنید.

 

سخن پایانی

بهترین اینترنت خانگی کدام اینترنت است؟ اگر این مقاله را تا اینجا خوانده باشید، حتما پاسخ این سوال را می دانید. بهترین اینترنت خانگی اینترنتی است که بتواند به نیازهای کاربر جواب بدهد و برای اینکه بتوانید بهترین ایننرنت خانگی را دریافت کنید، ابتدا کافیست که یک نیازسنجی داشته باشید و سپس با مشاهده انواع اینترنت ها و سرویس هایی که از سمت شرکت تک نت ارائه می شود، اقدام به خرید کنید. چنانچه هنوز هم نمی دانید که چه نوع اینترنتی را باید تهیه کنید، کافیست همین الان با پشتیبانان شرکت تک نت تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را انجام دهند.

مرا را در بهبود مقالات یاری کنید.

با نظردهی ما را در تکمیل مقالات یاری کنید.